1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. PayPal, BTC İşlem Hacmini Geçmeye Hazır Göründüğü İçin Çok Beklenen Stablecoin Lansmanına Yaklaştı – CoinDesk

PayPal, BTC İşlem Hacmini Geçmeye Hazır Göründüğü İçin Çok Beklenen Stablecoin Lansmanına Yaklaştı – CoinDesk

guncel coin haberleri

Kasım ayında düzenlenen dahili bir hackathon’dan alınan bir dizi kod, küresel ödeme devi PayPal’ın stabilcoinleri benimseme planlarının olası ipuçlarını ortaya çıkardı. İlk olarak önde gelen geliştirici Steve Moser tarafından yerel iOS uygulamasında fark edilen kod izi, şirketin ABD dolarına sabitlenmesi beklenen PayPal Coin adlı yerel bir stabilcoini kazıyor olabileceğini gösteriyor.

Bloomberg’e göre, bir şirket sözcüsü daha sonra spekülasyonları doğruladı ve şirket projeyi geliştirmeye başlarsa isim ve logonun değişebileceğini ekledi. Şirketin kripto para birimleri ve dijital para birimlerinden biri olan Jose Fernandez de la Ponte, şirketin “istikrarlı paraları araştırdığı” ve “düzgün bir süreç sağlamak için ilgili düzenleyicilerle yakın çalışmaya” fazlasıyla istekli olacağı yönündeki spekülasyonları resmi olarak doğruladı.

360 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve trilyon dolara yaklaşan yıllık işlem hacmine sahip olan PayPal, bu sayıları derinlemesine araştırma yaparak, eşiği aşarak ve Bitcoin ağında kaydedilen astronomik işlem hacmini geçerek bu rakamları yükseltmeyi hedefliyor. 2022 tam zamanlı bir dijital para birimi operasyonu olarak.

ABD stabilcoinlerinin kaderi

ABD enflasyonu yüzde 6 civarında seyretmeye devam ederken, ABD Hazinesi ve Federal Rezerv, bir dizi kripto para birimi odaklı yasa koyucu ile birlikte doların daha fazla değer kaybetmesini önlemek için önemli adımlar atmaya başladı. Çabalarının bir kısmı, aşırı borçlanmayı caydırmak için faiz oranlarını yükseltmeyi ve oynaklık sorunlarına karşı bağışık olan tek dijital varlık sınıfı olan stablecoin saldırılarını içeriyor.

Uzmanlar, stabilcoinlerin ortaya çıkmasından bu yana, daha fazla Amerikalı’nın artık değişken bir dolara karşı bir önlem olarak dijital varlıklara akın ettiğini ve ekonomiyi buggy ve sağlıksız bir durumda bıraktığına inanıyor.

Reklam&nbsp &nbsp

Stabilcoinlere karşı, özellikle USDTether ve Binance USD gibi en iyi sektör oyuncularının rezervlerinin gücü ve bileşimi konusunda genel bir netlik eksikliği var.

ABD başkanı ayrıca, dolandırıcılık riskini ve fırsatını azaltmak için fiat bankaları tarafından düzenlenmesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Birçok kullanıcı, ödeme şirketine 2021’de yüksek bir güvenlik derecesi kazandıran sıkı dolandırıcılık önleme politikasını övdüğü için bu, Paypal programı için bir avantaj olabilir.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap