İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kredi Kartları
 3. Papara Card Nasıl Para Yüklenir? Papara Kart Nedir, Nasıl Alınır, Limiti Ne Kadar? 2020 yılına ait tüm bilgiler burada.

Papara Card Nasıl Para Yüklenir? Papara Kart Nedir, Nasıl Alınır, Limiti Ne Kadar? 2020 yılına ait tüm bilgiler burada.

Papara Card Nasıl Para Yüklenir

Papara Card Nedir? Papara Card Nasıl Para Yüklenir? Papara Kart Nasıl Alınır? Papara Kart Limiti Ne Kadar? Papara Kartın ne işe yaradığını, neler yapabileceğinizi, reklamlarda adını duyduğunuz bu kart ile ilgili merak ettiğiniz her şey burada.

 

 

Papara Card Nedir?

Papara Card son güncellenen haliyle 3 yeni versiyonunu duyurdu. Yeni versiyonlarıyla beraber her yerde para çekebilmenizi, işlemlerinizi ve alışverişlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. İsterseniz ön ödemeli şekilde kullanarak düşünmeden yaptığınız harcamalarda limiti aşmanızı engelleyebilirsiniz. Yani Papara’nın, kartınızda ne kadar para varsa o kadar alışveriş yapmanızı sağlayarak kart limitlerinizin geçilmesini önleyen bir özelliği var. Kartı ön ödemeli olarak kullanmak için müşteri temsilcinize bildirmenizde büyük fayda olacağının altını çizelim. Aksi takdirde kartınıza bir limit belirlenmişse, siz ön ödemeli zannederek kartınızı kullanırsanız limitlerinizi aşabilir ve zor durumda kalabilirsiniz.

 

Papara Card Nasıl Para Yüklenir
Papara Card Nasıl Para Yüklenir

 

Papara Card Nasıl Alınır?

Papara Card kendi içinde Papara Black, Papara Lite ve Papara Sanal kart olmak üzere 3’e ayrılıyor. Kendinize uygun olan kartı yazımızı okuyup belirledikten sonra sonra üye olabilir ve diğer teknik detayları aynı siteden öğrenebilirsiniz. Bir istisna haricinde papara üyesi olmak için herhangi bir evrak veya sözleşme imzalama gibi durumlarla karşılaşmıyorsunuz.

Sadece, Papara Black Card versiyonunun sözleşmeli hesap olarak geçtiğinin altını çizelim. Black Card versiyonunu alırsanız kurye evinize kadar geldiğinde size bir sözleşme imzalatıyor ve bunu kendine alıyor. Böylelikle sözleşmeli bir hesaba sahip olmuş oluyorsunuz. Tabii bu versiyon beraberinde birçok özelliği müşterilerine sunuyor.

Eğer akıllı telefonunuz varsa, Google Play veya App Store mağazalarından Papara uygulamasını indirebiliyor, uygulama yardımıyla da Papara’ya üye olabiliyorsunuz. Burada unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri, onaylı üye statüsü kazanmak için T.C. kimlik numaranızı hesabınıza tanımlamanız gerektiğidir.

 

Papara Card Nasıl Para Yüklenir
Papara Card Nasıl Para Yüklenir

 

Papara Card Nasıl Para Yüklenir?

Papara Card üyesi olduktan sonra hesabınıza para yüklemek oldukça kolay hale geliyor. Ancak, yükleyeceğiniz tutara göre alınacak komisyon miktarlarını ve hesabınızın limitlerini incelemeden işlemlerinizi yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer bunları okuduysanız kartınıza nasıl ve nereden para yükleyebileceğiniz konusuna gelebiliriz.

 

Papara Card Ücreti Ne Kadar?

Papara Card tamamen ücretsiz olsa da fiziksel olarak kart satın almak istediğinizde belli ücretler ödemeniz gerekebiliyor. Aldığınız kartın versiyonuna göre 5 TL’den 25 TL’ye kadar ücret ödeyerek fiziksel kart edinebiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra Papara Card’ın her bir versiyonu belirli limitlere sahip. Mesela, sadece Papara Black Card sahipleri ATM’den günde 2.000 TL tutarında para çekebiliyorlar. Diğer versiyonlarda ise ATM’den para çekme özelliği bulunmuyor.

 

Papara Card Nasıl Para Yüklenir
Papara Card Nasıl Para Yüklenir

 

Papara Card Para Yükleme Limiti Ne Kadar?

Aşağıda her kart versiyonunun ne kadar para yatırabilme limiti olduğunu maddeledik.

 • Onaysız, kimlik bilgileri tanımlanmamış hesap ayda 750 TL,
 • Onaylı, kimlik bilgilerini tamamlamış hesap ayda 2.000 TL,
 • Sözleşmeli, Papara Black Card sahibi kullanıcılar ise ayda 10.000 TL’ye kadar anlaşmalı noktalardan hesaplarına nakit yatırabiliyorlar.
 • Papara Card limitlerini öğrendiğimize göre Papara’nın kart versiyonlarının hesabınızda tutabildiği maksimum tutarları yani limitleri inceleyelim.
 • Onaysız hesapların 750 TL,
 • Onaylı hesapların 50.000 TL (bankadan para yatırmış hesaplar için 100.000 TL),
 • Sözleşmeli hesapların ise 500.000 TL bakiye limitleri bulunmaktadır.

 

Papara Card Para Yükleme Ücreti Ne Kadar?

Kartınıza para yüklerken belli bir miktarın üzerine çıktığınızda Papara sizden komisyon kesiyor. Müşteri temsilcinizden ücretsiz para yatırma hakkınızı sorgulayabiliyorsunuz. Kartınıza ilk 5 işlemde en fazla 500’er TL olmak üzere ücretsiz para yatırabilirsiniz. Fakat, ücretsiz para yatırma haklarınız bittiği takdirde Papara Card ile ATM’den para yatırırken,

 • İlk 500 TL’lik 5 işlem sonrası %1+1 TL,
 • 500 TL – 1000 TL arası %1,
 • 1000 TL ve üzeri tüm işlemlerde %2 komisyon kesilmektedir.

Aynı zamanda, transfer işlemlerinde de komisyon kesilebiliyor. Aynı ay içerisinde 5 farklı kişiden 5.000 TL üzerinde para transferi gerçekleşirse veya 10 farklı kişiden para transferi gelirse 11. Farklı kişiden itibaren alacağınız transferlere %3.4 (BSMV dahil) işlem ücreti uygulanıyor.

Bunlarla birlikte Papara kartınızdan para çekerken de belirli miktarın üzerine çıktığınızda komisyon kesiliyor. Tıpkı para yüklemede olduğu gibi müşteri temsilcinizden ücretsiz para çekme hakkınızı sorgulayabilir ve kullanabilirsiniz. Ücretsiz para çekme haklarınız bittiği taktirde Papara Card ile ATM’den para çekerken,

 • İlk 500 TL 5 işlem sonrası %1+1 TL,
 • 500 – 1000 TL arası %1,
 • 1000 – 2000 TL arası %2,
 • 2000 TL ve üzeri %3,

Yurtdışı ATM’den para çekme (500 TL’ye kadar olan işlemlerde 5,00 TL olarak uygulanır) %1 komisyon kesilmektedir.

ATM’den bakiyenizi sorgulamanın ise 0,25 TL’lik bedeli olduğunu belirtelim.

 

Papara Card Nasıl Para Yüklenir
Papara Card Nasıl Para Yüklenir

 

Papara Card Nereden Para Yüklenir?

Limitleri öğrendiğinize göre nakit paralarımızı nerelerden yükleyebileceğinizi gösterelim.

 • İnternet üzerinden veya mobil uygulama yardımıyla,
 • Banka havalesi ile,
 • Anlaşmalı noktalar veya ATM yardımıyla,
 • Son olarak ise fatura ödeme merkezlerinden kartınıza para yükleyebilirsiniz.

Belli miktarların üzerine çıkıldığında uygulanacak komisyon oranlarını işleminizi yaparken görebilirsiniz.

Papara Card Para Yükleme Noktaları Nereleridir?

Sahip olduğunuz Papara Card’ınıza internet üzerinden para yükleyebiliyoruz. Fakat, yükleme noktalarından bizzat para yüklemek isteyenler aşağıdaki adımları izleyebilirler.

 • Papara cüzdanınızı açın.
 • Karşınıza gelen ekrandan para yükle seçeneğini seçin.
 • Menüde bulunan anlaşmalı noktalar seçeneğini seçin.
 • Yükleme yapacağınız noktaya burada karar vermeniz gerekiyor.
 • Karar verdikten sonra, yüklemek istediğiniz tutarı yazıp devam etmelisiniz.
 • Size verilecek olan referans kodunu güvenli bir şekilde kaydedin ve yanınıza alın.

Seçmiş olduğunuz anlaşmalı noktaya giderek cep telefonu numaranızı ve referans kodunuzu ilgili kişiye söyleyerek yüklemek istediğiniz tutarı hesabınıza yükletebilirsiniz.

 

Papara Card Kredi Kartı İle Para Yükleme Yapılır mı?

Eğer hali hazırda başka bir kredi kartınız varsa ve bu parayı papara kartınıza geçirmek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. Eğer, paparanın mobil uygulamasına veya web sitesine girerseniz havale veya para yükleme bölümlerini bularak kredi kartınızın anlaşmalı olduğu bankayı seçtikten sonra papara kartınıza yükleme yapabilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap