1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Opera İnternet Tarayıcısı, Web3 uygulamalarını entegre etmek için kripto para tarayıcısını BETA test ediyor

Opera İnternet Tarayıcısı, Web3 uygulamalarını entegre etmek için kripto para tarayıcısını BETA test ediyor

guncel coin haberleri

Web3 dünyası ısınıyor ve bazı büyük internet oyuncuları dahil oluyor. Norveç merkezli internet tarama şirketi Opera, Windows PC’ler, Mac’ler ve cep telefonları için hemen kullanılabilecek yeni bir kripto para birimi odaklı tarayıcıyı BETA test ettiğini duyurdu. Bu, Web3 teknolojileri etrafında inşa edilmiş yeni bir web deneyimi sağladığı için kripto para arama sahnesinde oyunun kurallarını değiştirme potansiyeline sahiptir.

Opera, yeni nesil web’in benimsenmesini hızlandırmak için web tarayıcısına kripto cüzdanı ve web3 desteğini entegre etti. Web’in merkezi olmayan geleceğine olan ilgi arttıkça, tarayıcılar gibi internet sağlayıcılarının blok zinciri teknolojisini ürün geliştirme ve işlevsel uygulamalara dahil etmesi giderek daha önemli hale geliyor.

Bir web tarayıcısı, web’e erişim için birincil portal ise ve sunduğu içerik web3 dostu ise, diğer tarayıcıların bu kazançlı pazara girmeye başladığını görmek ilginç olacaktır. Google Chrome, mobil cihazlarda %63’lük bir küresel pazar payına sahiptir, bu nedenle tarayıcı çözümlerinde lider olduklarını söylemek güvenlidir. Onu %25,61 ile Safari izledi. Opera hala dünyanın en iyi tarayıcıları arasında yerini koruyor ve %2,02’lik bir pay çok fazla görünmese de, milyarlarca kullanıcısı olan bir pazarda büyük bir fırsat var. Sadık ve artan bir takipçi kitlesine sahip daha niş bir tarayıcı, Web3 topluluğu için fırsatları keşfetmek için ilginç bir pazar olabilir ve 650.000’den fazla Twitter takipçisi ile kesinlikle pazar araştırmak için iyi bir temele sahiptirler.

Mobil tarayıcı kullanım payı (Kaynak: Wikipedia)

1995’te Netscape ve Microsoft’un Internet Explorer’ı, yeni kullanıcıları çekmek için bir tarayıcı savaşında kafa kafaya gitti. Internet Explorer savaşı kazandı, ancak uzun sürmedi, Apple 2003’te Safari’yi ve 2008’de Google’ın ünlü Chrome’unu piyasaya sürdü. Bu ikisi pazarın çoğunluğuna hakim olmaya devam ediyor ve bugün en baskın tarayıcılar olmaya devam ediyor.

Google’ın yenilikçi özelliklere kararlı bir şekilde odaklanması ve genişleyen kullanıcı tutma oranı, rekabet etmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor. Bununla birlikte, blockchain teknolojisi, ihtiyaçları şu anda mevcut ana tarayıcılar tarafından karşılanamayan yepyeni bir kullanıcı yelpazesi açtı.

“Kripto para birimi tarayıcı projesiyle bunu değiştirmek için yola çıktık ve bugünden başlayarak blok zinciri topluluğunu bu misyona katılmaya davet ediyoruz. Web3’ü harika fikirlerin ötesine taşıyacaksak, her ikisini de anlayan ürünler yapmamız gerekiyor. kripto para meraklılarının alanı, aynı zamanda yeni başlayan ve onu keşfetmek isteyenlerin alanı.Bizim inancımız, blockchain dünyasının tamamen odaklanmış bir tarama deneyimine ihtiyacı olduğudur.” Opera Blog

Opera kripto para tarayıcı projesi, çeşitli merkezi olmayan uygulamalar veya dApp’lerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Çok zincirli bir strateji izliyorlar ve diğerleri arasında Polygon, Solana, Nervos, Celo, Unstoppable Domains, Handshake ve ENS ile çalışıyorlar. Tarayıcı ayrıca en son blockchain haberlerine, airdrop’lara ve etkinliklere erişmenizi sağlayan bir kripto para birimi köşesine sahip olacak. Etkileyici bir şekilde Opera ekibi, herhangi bir uzantı yüklemeden doğrudan tarayıcınızdan kripto para birimlerine erişebileceğiniz veya dApps’te oturum açabileceğiniz yeni bir yerel velayetsiz cüzdan sunar.

Kullanıcılar blok zinciri çözümlerini benimsemeye ve verilerini korumanın alternatif yollarını aramaya devam ettikçe, merkezi olmayan platformları kolaylaştıran yeni kullanıcı deneyimleri arayacak ve blok zinciri gizliliği ve veri güvenliği tarafından sunulan güçlü kripto para birimleri aracılığıyla bilgiye odaklanacaklar. Web3 kullanıcıları, geleceğin dijital altyapısına, markalarına ve varlıklarına ev sahipliği yapacak olan DeFi, NFT’ler ve Metaverses dünyasına kolay erişim istiyor.

CryptoSlate Bülteni

Kripto para birimleri, DeFi, NFT’ler ve daha fazlası alanlarındaki en önemli günlük hikayeleri özetler.

kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap