1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. OpenSea kusuru, saldırganların NFT’leri piyasa fiyatlarının altında satın almasına olanak tanır – AMBCrypto

OpenSea kusuru, saldırganların NFT’leri piyasa fiyatlarının altında satın almasına olanak tanır – AMBCrypto

guncel coin haberleri

Bugünün sıcak noktaları 20:00 0 0

Reuters, blockchain analitik firması Elliptic’e atıfta bulunarak, NFT pazarında OpenSea’deki bir güvenlik açığı, kötü aktörlerin dik bir indirimle yaklaşık 1 milyon dolar değerinde NFT satın almasına izin verdi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Pazar cephesindeki bir güvenlik açığı, saldırganların, sahibinin izni olmadan geçmişte listelenen fiyatlardan NFT satın almalarına olanak tanır. Basın tarihi itibariyle OpenSea olayla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Elliptic’in kurucu ortağı Tom Robinson, hatanın “önceden NFT’lerin önceki listeyi iptal etmek zorunda kalmadan yeni bir fiyatla yeniden listelenebileceği” gerçeğinden kaynaklandığını söyledi.

Robinson, “Bu eski listeler artık geçmişte belirtilen fiyatlardan – genellikle mevcut piyasa fiyatlarının çok altında – NFT’leri satın almak için kullanılıyor” dedi.

Dharma Labs, OpenSea şirketi satın alırken cüzdanını kapattı

Robinson, en az bir kötü aktörün güvenlik açığını yedi NFT için toplam 133.000 dolar ödemek için kullandığını da sözlerine ekledi. Saldırıdan sonra, NFT’yi hızla 934.000 dolara sattı. Saldırganlar tarafından kullanılan cüzdanların çoğu isimsiz olsa da, bir borsa aracılığıyla fiat paraya çevrildikleri takdirde kimliklerinin tespit edilebileceğini de sözlerine ekledi.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap