1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. OpenSea, Güvenlik Açığı Etkilenen Kullanıcılara Yaklaşık 2 Milyon Dolar Öder

OpenSea, Güvenlik Açığı Etkilenen Kullanıcılara Yaklaşık 2 Milyon Dolar Öder

guncel coin haberleri

Bugünün Sıcakları 9:46 112 112

Bloomberg’e göre, NFT pazar yeri OpenSea, platformun takas edilemez token listeleme işlevindeki bir hatadan etkilenen kullanıcıları toplam 750 ETH (31 Ocak itibariyle 1,9 milyon dolar) telafi etti.

OpenSea ilk olarak geçen yıl 31 Aralık’ta pahalı tokenlerin indirimli fiyatlarla satın alınmasına izin veren bir hata bildirdi.

Acil durum katılım özelliği ortaya çıkmadan önce (belirli bir süre sonra jetonlar siteden otomatik olarak kaldırıldı), kullanıcıların NFT’lerini listeden kendilerinin kaldırması gerekiyordu. Bu, bazı durumlarda fahiş olan ek bir maliyetle gelir.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Ancak, jetonları üçüncü taraf cüzdanlara aktarırken (ve tersi), NFT’ler artık pazar arayüzünde görüntülenmiyor. Aynı zamanda, listeden çıkarma blok zincirinde onaylanmamıştır, bu nedenle API aracılığıyla NFT’leri satın almak hala mümkündür. Bu, jetonun genellikle mevcut fiyattan çok daha düşük olan önceki fiyattan satın alınmasına olanak tanır.

Hatayı düzeltmek için OpenSea bir listeleme ve listeden çıkarma özelliği yayınladı ve NFT’lerin listelenmesi için varsayılan süreyi altı aydan bir aya indirdi. Ek olarak, tüm kullanıcılara belirtecin kaldırılması gerektiği söylenir.

OpenSea, mağdurlarla aktif olarak etkileşime girdiklerini ve kayıplarını tazmin ettiklerini söyledi. Koleksiyoncu Robert Garcia, NFT’si 4.7 ETH’lik indirimli bir fiyatla satıldıktan sonra şirketin kendisine 13.8 ETH ödediğini açıkladı.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap