1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. OlympusDAO, çarpıcı OHM balina satışlarından sonra likiditeyi Dengeleyici protokolüne taşıyor

OlympusDAO, çarpıcı OHM balina satışlarından sonra likiditeyi Dengeleyici protokolüne taşıyor

guncel coin haberleri

Merkezi olmayan finansal rezerv protokolü OlympusDAO kısa süre önce Balancer Protocol ile bir ortaklık duyurdu.

Topluluğa ait kasaları aracılığıyla sürdürülebilir birleştirme sağlayan Olympus, kısa süre önce likiditesinin bir kısmını önde gelen DeFi protokollerinden birine taşımak için harekete geçti.

Dengeleyici Ekosistemde Sıvı Varlık Olarak OHM

Bir konsensüs yönetim önerisi kapsamında OlympusDAO, Balancer protokolüne 50 milyon dolarlık likidite dağıtacak.

Bazı OHM likiditesini DeFi protokolüne geçirmek, kullanıcıların OHM’lerini Balancer üzerinde merkezileştirmelerine ve Likidite Önyükleme Havuzlarına (LBP’ler) katılmalarına olanak tanır.

Balancer, otomatikleştirilmiş bir portföy yöneticisi, likidite sağlayıcısı ve Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş DEX’tir – programlanabilir bir likidite platformundan yararlanır. 50/50 sabit ürün AMM’si ile karşılaştırıldığında, protokolün değişmez çözümü, birden çok jeton arasında %1-99 arasında özel ağırlıklara izin verir.

Balancer’ın toplam kilitli değeri (TVL) 3,29 milyar $’dır ve şu anda DeFiLlama’nın DEX’ler lider tablosunda beşinci sırada yer almaktadır.

Dengeleyici Protokolü: TVL (DefiLlama)

OHM/ETH/DAI – 50/25/25 havuzu Olympus topluluğuna önerilen en iyi çözüm olarak belirlenirken, en yüksek hazine tahsisi OHM’de 25 milyon dolar ve DAI ve ETH’de 12,5 milyon dolardan oluşacak.

Duyuruya göre, ilk yineleme bir DAI/ETH – 50/50 dağıtımı olacak.

Olympus tarafından kurulan Dengeleyici likidite havuzunun, havuz işlem ücretleri oluştururken ve likidite kullanımını artırırken OHM’nin ağ etkisini artırması bekleniyor.

Bunu akılda tutarak, Olympus Pro ortakları, ilk OHM cinsinden bağış toplamaları için Balancer’ın LBP’sinden yararlanabilirken CopperLaunch ve PrimeDAO, OHM’yi bir ticaret çifti/stake belirteci olarak ekleyerek ön ucu kolaylaştıracak.

Olympus liderliği duyuruda, “Protokolün OHM’deki açık artırmalara yönelik artan talebi ve Balancer protokolündeki OHM likiditesi bugüne kadar bu tür bir açık artırmayı kolaylaştırmak için yeterli olmadı” dedi.

Son fiyat düşüşü

Geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana, merkezi olmayan rezerv para birimi sabitlenmiyor, ancak fiyatını yönetmek için DAI gibi rezerv varlıklarının kullanılması kripto para birimi topluluğunda önemli eleştiriler aldı.

Algoritmik protokolü çevreleyen şüphecilik, hisse senedi ödül programı etrafında dönüyor – yeni OHM jeton nanesi (yazım sırasında %3.537) aracılığıyla inanılmaz derecede yüksek bir yıllık getiri (APY) sunuyor.

Asyalı kripto para gazetecisi Colin Wu’nun Twitter’da bildirdiği gibi, OHM’nin fiyatı 17 Ocak’ta balina satışının tetiklediği bir dizi tasfiyenin ortasında bir saat içinde %44 düştü.

OHM'den USD'ye: 7 günlük grafik (CoinMarketCap)

OHM’den USD’ye: 7 günlük grafik (CoinMarketCap)

Şu anda, madeni para son 24 saatte %13 düşüşle 108$ civarında el değiştiriyor.

CryptoSlate Bülteni

Kripto para birimleri, DeFi, NFT’ler ve daha fazlası alanlarındaki en önemli günlük hikayeleri özetler.

kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap