İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Olympus V2 Taşıma-Açıklama-GCR

Olympus V2 Taşıma-Açıklama-GCR

guncel coin haberleri

Olympus, DeFi’den DeFi 2.0’a bu alanda öncüdür. DeFi 2.0 ve EB tam olarak nedir?

DeFi 2.0, protokolün likiditeye sahip olduğu fikrini getiriyor, böylece birkaç ay içinde birçok çatal aynı hizmeti sağlıyor. Olympus, sınırları ve yeniliği yeni alanlara zorlayan ve mevcut paradigmayı değiştiren güçlü bir topluluğu başarıyla bir araya getirdi. Tüm bunlar, yalnızca kullanıcı bağlılığına dayalı olarak yeniden temellendirme ve stake etme araçlarını ayarlayarak yapılır.

Kar çiftçiliği, DeFi’yi degen çiftçilerine getirir ve daha sonra sözleşme jetonlarını toplamak için kullanılan sözleşmeye likidite sağlayan kullanıcıları içerir. Geleneksel borç verme anlayışını değiştirdi.DeFi hızla merkeze girdi ve ona giderek daha fazla likidite enjekte edildi. Olympus, diğer anlaşmaların daha önce yapmadığı bir şeyi yaptı. Protokolün sahip olduğu likidite kavramını tanıttı ve DeFi’nin genel dinamiklerini değiştirdi. DeFi üzerindeki etkisi, DeFi’nin geleneksel finansa yaptığı şeydir.

DeFi ile ilgili sorun Çiftlik ve çöplük stratejisidir. Degen çiftçileri erken tarıma yüksek APY ile girdiler ve APY daha az heyecan verici ve daha sürdürülebilir bir faiz oranına düştüğünde, likiditeyi kaldıracak ve jeton satacaklardı. Bu nedenle anlaşma, heyecan verici kısa vadeli yüksek APY’den ziyade anlaşmanın uzun vadeli büyümesi için değil, bir topluluk inşa etmek istiyor.

Olympus, yüksek APY ve toplum merkezli anlaşmaları inceleyerek bu acı noktaya odaklanıyor.3,3’ü tanıtarak herkes anlaşmanın bir paydaşı oluyor. Olympus belgelerinde daha fazla bilgi edinin.

Olympus DAO (OHM) nedir?OHM belirteci hakkında

Olympus V2 geçişi

Olympus tanrıları V2 sağlamak için Olympus’un tepesinde toplanır.

Bu makalenin odak noktası Olympus’un V2 geçişidir, ancak oraya varmadan önce bağlamanın anlamını anlayalım.
Olympus, kullanıcıların OHM karşılığında DAI, wETH, FRAX veya çeşitli LP jetonları gibi varlıkları takas etmelerine olanak tanır. Olympus, OHM’yi bağlama adı verilen bir süreçle indirimli olarak satıyor. Olympus, kullanıcıların çeşitli diğer anlaşmalar yoluyla token satın almak yerine, OHM’yi indirimli olarak satın almalarına olanak tanır. Ardından, kullanıcılar OHM tokenlerinin değerini ayarlayarak yönetişime katılmak ve daha fazla ödül almak için OHM’yi taahhüt edebilir.

Olympus V2 geçişi, aşağıda listelendiği gibi bazı önemli yükseltmeler gerektirir:

1. Zincirleme yönetişim

Stakers’ın anlaşma sözleşmesinin tam kontrolünü ele geçirmesi için bunun, Bileşik’i uygulayan Vali Bravo aracılığıyla aşamalar halinde sunulması gerekecek. Bu, vasinin çoklu imzasıyla başlayacak, zincir üzerinde Maliye Bakanlığı tarafından yönetilecek ve son olarak zincir üzerinde yönetilecek tahviller.

gOHM belirteci, wsOHM’nin yerini alacak ve zincirdeki yönetim belirteci olacaktır. Bu, kullanıcıların doğrudan gOHM’ye girmesine/kaldırmasına olanak vererek değerli zaman ve gaz tasarrufu sağlar.

2. Tahviller

Bağlama, Olympus’un kendi likiditesini elde ettiği bir mekanizmadır. Bağlama, rehin ile karşılaştırıldığında, kâr elde etmek için sürekli izlenmesi gereken daha aktif bir yatırım stratejisidir. V2 geçişi, tahvillerde büyük değişiklikler gördü.

  • Tahvil harcamaları satın alma sırasında rehin edilir. Piyasa baskısını en aza indirmek ve anlaşmanın etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için, indirimleri değerlendirirken kaçırılan ödülleri dikkate alması gereken tahvil sahiplerinin aksine, tahvil ödemeleri varsayılan olarak alınacaktır. Bu, %0’dan büyük herhangi bir indirimin stake etmekten daha iyi olacağı anlamına gelir, bu nedenle indirim %0’dan çok daha yüksek olmamalıdır.
  • Tahviller artık doğrusal olarak ilişkilendirilemez. Bunun yerine, garantörler, onları geri alabilmek için görev sürelerinin bitmesini beklemelidir. Bu likidite azlığı, rehinli tahvil harcamaları yoluyla elde edilir ve atık gaz işlemlerinde sık geri ödeme teşviklerini ortadan kaldırarak OHMies fonlarından tasarruf sağlayan kilitli bir rehin biçimi oluşturur.
  • Yeni bağ türü, izole bir ürün olarak oluşturuldu. Her tahvilin ödenebilecek maksimum OHM tutarı veya satın alınabilecek maksimum anapara tutarı vardır. Bağın tüm parametreleri, başlatmadan sonra değişmeden kalır. Bu, bütçeyi ve değişmezliği iyileştirir.
  • Tahviller NFT olarak tutulabilir. Bu, likit bir ikincil tahvil piyasasını mümkün kılar.
  • Tahvillerin belirli bir vadesi veya belirli bir vadesi olabilir. Sabit vadeli bir tahvil, belirli bir vadeye sahip bir tahvildir. 1 hafta vadeli tahvil için vade tarihiniz 1 hafta içinde olacaktır. Sabit vade, tahvili satın alan tüm kişilerin vade tarihinin aynı olması anlamına gelir. Tahvilin 8. gün sabit bir vadesi varsa ve 1. gün alırsanız vadeniz 7 gün, 2. gün aynı tahvili alırsanız vadeniz 6 gündür. Bu, birleştirilebilirliğe yardımcı olur; sabit vadeli tahviller, değiştirilebilir jetonlar olarak sayılabilir ve herhangi bir ERC20 gibi alınıp satılabilir.
  • Tahviller ön uç ödüller sağlar. Bu, üçüncü tarafları Olympus için ön uç çalıştırmaya teşvik edecek ve böylece tek hata noktası riskini azaltacaktır.

3. Göç

V2’nin etkinleştirilmesi, yeni bir dizi akıllı sözleşmeye geçiş yapılmasını gerektirecektir. Geçiş, OHM belirteçleri dahil tüm mevcut sözleşmelerin yerini alacak. Kullanıcıların, yeniden temellendirme ödülünü kaçırmadan geçiş yapmak için iki aya kadar süreleri vardır. Göçle ilgili tüm süreç, OHM topluluğunu olabildiğince kolay ve duyarsız hale getirmek için tasarlanmıştır.

Geçiş tek bir işlemdir ve maliyeti stake’i geçmemelidir. OHMv1, borçluların akışını kolaylaştırmak için bir miktar likiditeyi elinde tutacaktır.

Denetime gelince, çalışma zamanı doğrulaması yoluyla akıllı sözleşmeleri denetlemek için çaba sarf edilmektedir. Denetim durumunun dört hafta içinde sona ermesi bekleniyor.

sosyal iletişim

Alt yığın, Döngü, Torum, Odysee, Twitter, Youtube, Read.cash, Publish0x, Ön Arama, Orta, Noisecash

Kripto Para Birimleri Pipeflare, GlobalHive ve GetZen’e Dokunuyor Bazı ücretsiz kripto para birimleri alıyor

SwapSpace’de Değişim

Fiyat güncellemeleri için lütfen Coinmarketcap’i kontrol edin veya uygulamayı Apple/Google’dan indirin

CMC Airdrop’a Katılın, Diamond, Öğrenin ve Kazanın

在 Telegram(G)、Telegram(EN)、Twitter、Reddit、Instagram、Facebook

Coinmarketcap’te kripto para izleme listenizi oluşturun veya yatırım portföyünüzü takip edin

Bilgi kaynağı: GLOBALCOINRESEARCH’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap