İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ne Kadar
  3. Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Öğretmen olarak görev yapmak isteyen öğretmen adayları öğretmen maaşlarını merak etmektedirler. Öğretmen maaşı ne kadardır diye internet üzerinden araştırmalar yapmaktadırlar bu adaylar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından enflasyon oranları baz alınarak hazırlanan güncel öğretmen maaşları.

Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Ücretli öğretmenler maaşları haftalık minimum sınır olan 15 saat derse katıldıkları takdirde alacakları aylık maaşı 1187 TL’dir. Ücretli öğretmen maksimum sınır olan haftalık 30 saat derslere katılırsa aylık olarak alacağı maaş 2283 TL olarak belirlenmiştir. Asgari ücret altında kalan bu maaşlardan çoğu ücretli öğretmen olarak görev yapan öğretmenler şikayet etmektedir.

Sınıf Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Temmuz zammı ile birlikte sınıf öğretmeni maaşları da zamlanmıştır. Sınıf öğretmeni maaşı hiç hizmet yılı olmayan sınıf öğretmeni maaşı 4607 TL’dir.

Matematik Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Matematik öğretmenin maaşları 2021 yılında belli oldu. Çocuksuz ve bekar bir matematik öğretmeninin net maaşı 4591 TL olarak belirlendi. Lise matematik öğretmeni maaşı ek derslerle ve hafta sonu kursların ödemesi ile birlikte 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Fen Bilgisi Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Fen bilgisi öğretmeni net maaşı belli oldu. Fen bilgisi öğretmeni net maaşı 4400 tl arasında belirlenmiştir.

İngilizce Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Devlet okullarında İngilizce öğretmeni maaşları 2021 yılı itibariyle güncellenmiştir. Ek derslere katılım vb. durumlarla birlikte İngilizce öğretmeni maaşı ortalama 5000 TL’dir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Beden eğitimi öğretmenliği maaşları 2021 yılı itibariyle 25 derse girerse 6300 TL civarında olmaktadır.

Türkçe Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Türkçe öğretmeni Türkçe bilgisini öğrencilere öğretme bunu doğru kullanılması için iş yapar. Türkçe öğretmenleri ortalama olarak 4100 TL civarı maaş almaktadır.

Yeni Atanan Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Yeni atanan öğretmen maaşları branşına göre değişiklik göstermektedir. Bu branş haricinde kaç ders alacağı ve hafta sonu kurslara katılıp katılmayacağı gibi faktörlerde etki etmektedir. Yeni atanan öğretmenler branşına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 4000-5200 TL arasında maaş almaktadır.

Emekli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Emekli öğretmen maaşları temmuz zammı ile birlikte 3715 TL’den 4029 TL’ye çıkmıştır. Güncel veriler ile birlikte şuan emekli öğretmen maaşı 4029 TL’dir.

Anaokulu Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Okul öncesi eğitimin önemli olduğu bu dönemlerde sıkça Anaokulu öğretmeni atanmaktadır. Yeni atanan bir okul öncesi öğretmen bekar ve çocuksuz ise aylık olarak 4962 TL maaş almaktadır. Ek dersler vs. gibi durumlarda bu maaş 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Rehber Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Rehber öğretmenler aylık olarak 5600 TL maaş almaktadır. Bu durum ek dersler vb. durumlarda ekstra olarak artmaktadır. Psikolojik danışman ve rehberlik olarak görev yapanlar ise aylık 4830 TL maaş almaktadır.

Din Kültürü Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Din kültürü öğretmeni maaşı minimum 4792 TL’dir.

Edebiyat Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Edebiyat öğretmenleri haftada 15 derse girerse aylık 4400 TL maaş alırlar. Fakat haftalık 30 saat yani günde 6 derse girerse aylık olarak 5500 TL maaş almaktadırlar.

Resim Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Resim öğretmeni maaşları minimum (haftalık 15 saat) 4400 TL olarak belirlenmiştir.

Önerilen Yazı
Polis Maaşları Ne Kadar?

Kimya Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Devlet okullarında kimya öğretmeni maaşları ortalama 5500 TL’dir.

Fizik Öğretmeni Maaşı Ne Kadar?

Fizik öğretmenleri net olarak 4800 TL maaş almaktadır. Bu durum ek dersler vb. durumlar ile beraber aylık 6000-7000 TL’ye çıkmaktadır.

Sözleşmeli Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Sözleşmeli öğretmenler haftada 15 saat ders verirlerse 1187 TL maaş almaktadırlar.

Lise Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Lise öğretmen maaşları hizmet süresi ve branşa göre değişiklik göstermektedir. Branş dışında kurslar vb. durumlarla beraber lise öğretmen maaşları minimum 4400 TL ile maksimum 7000 TL arasında seyretmektedir.

İlkokul Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

İlkokul öğretmen maaşları ortalama olarak 5000 TL civarındadır. Bu durum hizmet süresi ve hafta sonu kurslar gibi faktörlerle beraber maaşları 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Üniversite Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Üniversite de ders veren araştırma görevlileri ortalama olarak net 6680 TL maaş almaktadırlar.

 

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap