1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Nvidia GeForce RTX 3050: Ethereum Madenciliği Kripto Brifinginin İlk Testi

Nvidia GeForce RTX 3050: Ethereum Madenciliği Kripto Brifinginin İlk Testi

guncel coin haberleri

Yakında 27 Ocak’ta Nvidia yonga üreticisinin bütçesi GeForce RTX 3050 grafik kartı satışa çıkacak. Bununla birlikte, GeForce RTX 3050’nin Ethereum madenciliğinde ilk testi zaten mevcut.

GeForce RTX 3050

Beklendiği gibi, yeni ürün bir Ethereum madencilik sınırlayıcısı alıyor ve GeForce RTX 3050, kurulu LHR algoritması nedeniyle madencilikte 2 kat daha yavaş performans gösterecek.

Hash oranı GeForce RTX 3050

LHR olmasaydı, video kartı yaklaşık 25 MH/s ve onunla birlikte 13 MH/s’lik bir hash hızı üretebilirdi. VideoCardz uzmanlarından gelen veriler bunu kanıtlıyor, GeForce RTX 3050’yi gerçekten test ettiler.

Oyun açısından, entegre Nvidia DLSS teknolojisinin yanı sıra, yenilik, iyi bilinen GeForce GTX 1660 Ti’den pek farklı değil.

Referans olarak, RTX 3050, soyulmuş bir Nvidia GA106 yongasına ve 8 GB RAM’e dayanmaktadır. Ortalama 130 watt tüketir ve önerilen maliyeti 249 dolar.

Kısa bir süre önce Nvidia CMP 170HX kartının durumunu incelediğimizi ve madencilikte test ettiğimizi hatırlayın. Ayrıca Ethereum madenciliğinde yepyeni bir MacBook Pro’nun yaklaşık 20 yıl içinde amorti edebileceğini söylediler.

39

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle CRYPTVOD’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Stas_cw’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap