1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. NUPL ve MVRV kilit seviyelere ulaşıyor: Ethereum (ETH) zincir içi analizi

NUPL ve MVRV kilit seviyelere ulaşıyor: Ethereum (ETH) zincir içi analizi

guncel coin haberleri

Bu makalede, BeIn kripto para birimi, Ethereum’un (ETH) zincir üstü göstergelerini, daha spesifik olarak net gerçekleşmemiş kar/zararı (NUPL) ve piyasa değerini gerçekleşen değere (MVRV) inceleyecektir.

Ulusal Halk Kütüphanesi

NUPL, gerçekleşmemiş karları ve gerçekleşmemiş zararları bölen bir göstergedir. Tüm madeni paralar o anda satılırsa, yatırımcının varsayımsal kârını/zararını ölçecektir.

Gösterge, Ocak ayında piyasada aşırı ısınmanın bir işareti olarak görülebilecek yıllık 0,77’ye (siyah daire) ulaştı.

Bundan sonra, iki kez 0,5 eşiğinin (kırmızı daire) altına düştü ve bu, trendin zayıfladığını gösterdiği için o zamanlar bir zayıflık işareti olarak kabul edildi.

Glassnode Tablosu

Daha önce, 0,5 seviyesinin (siyah daire) altına bir kırılma, boğa piyasasının sonunu işaret ediyordu. Bu nedenle, göstergenin bu seviyenin üzerinde kalmayı başarması çok önemlidir.

Glassnode Tablosu

MVRV

MVRV, piyasa ile gerçekleşen sermaye düzeyi arasındaki oranı basitçe ölçen bir göstergedir. Bir varlığın fiyatının gerçeğe uygun değerine yakın olup olmadığını belirlemek için kullanılır.

Yüksek bir okuma, piyasanın aşırı satın alındığını gösteren bir zirve işareti olarak görülebilir. Benzer şekilde, düşük okumalar, piyasanın aşırı satıldığını gösteren bir dip işareti olarak görülebilir.

Tarihsel olarak, 1.9 seviyesi ETH’yi desteklemiş gibi görünüyor. Temmuz ve Eylül 2017’de durum böyleydi, çünkü hem göstergeler hem de fiyatlar 1,9’a (siyah daire) yakın bir düşük seviyeye ulaştıktan sonra toparlandı. Bu nedenle, yukarı harekete devam etmeden önce, okumalar yerel düşüklerle ilgilidir.

Daha sonra bu seviye Ağustos 2020’de direnç haline geldi ve ardından desteğe (siyah çizgi) döndü. Temmuz 2021’de net bir sapma oldu, ancak kısa bir süre sonra seviye geri yüklendi.

Şu anda, MVRV’nin işlem fiyatı bu seviyeden biraz daha yüksek ve bu da bir toparlanmayı tetikleyebilir.

NUPL’nin 0,5 seviyesine benzer şekilde, 1,9 MVRV seviyesi çok önemlidir ve ETH’yi bu seviyenin üzerinde tutmak yükseliş eğilimini sürdürmek için kritik öneme sahiptir.

Glassnode Tablosu

BeIn kripto para biriminin en son Bitcoin (BTC) analizi için buraya tıklayın

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap