1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Novi’nin başkanı David Marcus, Meta’dan ayrılacak

Novi’nin başkanı David Marcus, Meta’dan ayrılacak

Novi'nin başkanı David Marcus, Meta'dan ayrılacak

Meta’nın (eski adıyla Facebook) yöneticilerinden ve Novi Digital Wallet’ın kurucu ortağı olan David Marcus, 7 yıl sonra şirketten ayrılacak. Marcus, bu yılın sonunda Meta’dan ayrılmayı planladığını bir dizi tweet’te yazdı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Marcus, “Yeni ve heyecan verici şeyler inşa etmeye başlamadan önce, önümüzdeki birkaç ay içinde daha fazla boş zamanım olmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Devam edin,” diye ekledi Marcus.

Ayrılma sebebinin ne olduğu belli olmasa da Marcus, “girişimci DNA’sının art arda birçok sabah sürdüğünü” söyledi ve Novi’yi görmezden gelmeye devam etti. Marcus, 2014 yılında Facebook’a katıldı. Sosyal ağ oluşturmadan önce PayPal’da çalıştı. 2018’de Marcus, Facebook’un blok zinciri bölümünün başkanı oldu. Dijital cüzdan Novi’yi ve daha önce Libra olarak bilinen stablecoin Diem’i geliştirmek için birkaç yıl harcadı.

David Marcus: Libra yetkililerle işbirliği yapacak

ABD Senatörleri Elizabeth Warren, Brian Schatz, Sherrod Brown, Tina Smith ve Richard Blumenthal tarafından Mark Zuckerberg’e gönderilen toplu bir mektuba göre, Marcus’un ayrılışı, Senato Demokratlarının Facebook’u Novi cüzdan programını durdurmaya çağırmasından sonra geldi. Senatörler, dijital cüzdanları başlatma çabalarına “en güçlü muhalefetlerini” dile getirdiler.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap