İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. NFT App Artrade, Sanatçılara ve Yatırımcılara Kullanıcı Dostu Sıfır Gaz NFT Pazar Yeri Kripto Brifingi Sunuyor

NFT App Artrade, Sanatçılara ve Yatırımcılara Kullanıcı Dostu Sıfır Gaz NFT Pazar Yeri Kripto Brifingi Sunuyor

guncel coin haberleri

NFT endüstrisi uzun süredir var, ancak sadece geçen yıl bir devrim gerçekleşti. Kripto para endüstrisi nihayet sadece işlemlerin ötesine geçerken, blok zinciri teknolojisinin ve ürünlerinin potansiyel faydalarına odaklanmaya başlıyor.

Bu, 2020’de DeFi’nin ve 2021’de NFT’lerin yükselişine yol açtı. Ancak hiçbiri geçici bir trend değil ve ikisi de büyümeye devam ediyor. Özellikle NFT trendi, sanatçıların sanat yaratma, paylaşma ve satma biçimlerinde önemli değişikliklerin yanı sıra sanatseverler ve yatırımcılar için yeni, son derece sürükleyici fırsatlar getirdi.

Tabii ki, NFT alanı hala genç olsa da, hala ele alınması gereken bazı temel sorunlar var ve bu tam olarak sosyal NFT uygulaması Artrade’nin çözmeyi ve çözmeyi amaçladığı şey.

Artrade nedir?

Artrade, entegre sosyal, pazar yeri ve para basma işlevselliği sağlayan yeni bir sosyal NFT uygulamasıdır. Proje, NFT uzayındaki büyük bir sorunu çözmek için ortaya çıktı. NFT ekosistemi, sanatçılara hayranlarla doğrudan bağlantı kurma ve ticaret yapma fırsatı sunarken, az gelişmiş NFT alanında hala ciddi bir netlik, uyum ve iletişim eksikliği var.

NFT pazarıyla ilgilenen mevcut blok zinciri ağları hala verimsizdir ve pazarın kendisinin parçalanmasına yol açar. Ücretler yüksektir ve bu ve diğer sorunlardan dolayı NFT satışları zarar görmektedir. Bu nedenle, Artrade, NFT endüstri devriminin sosyal ve piyasa unsurları arasındaki uçurumu kapatmak için ortaya çıktı. Amacı, NFT’lerin oluşturulmasını, paylaşılmasını ve ticaretini daha basit ve daha erişilebilir hale getirmektir.

Artrade’in çözmeyi hedeflediği bir diğer sorun ise NFT dünyasına bağlanmanın zorluğu. Ne de olsa, bu pazar yükselişte ve 2021’de 27 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşsa da, ortalama bir kullanıcı için hala çok karmaşık olduğu için kitlesel kabulden hala uzak. Öğrenme eğrisi diktir ve para karşılığı olmayan jetonların basılması, satın alınması ve satılmasının maliyeti yüksektir.

NFT sektörü hala çok karmaşık

Çoğu sosyal medya tartışması ve sanatçı keşfi, Twitter gibi merkezi sosyal medya platformları aracılığıyla gerçekleşir. Sanatçılar hala sanat koleksiyoncularını ve yatırımcıları çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar, ancak yapsalar bile onları NFT satın almak için üçüncü taraf NFT platformlarına gitmeye ikna etmeleri gerekiyor.

Yatırımcı yeniyse, NFT pazarına gitmeli, kayıt sürecinden geçmeli, KYC sürecinden geçmeli, bir kripto para cüzdanı oluşturmalı, yüksek bir ücret ödemeli ve ancak bundan sonra NFT’nin kendisi için ödeme yapmalıdır. Süreç aşırı derecede karmaşık, uzun ve pahalıdır ve sadece hoşlandıkları sanat eserlerine el koymakla ilgilenen yeni gelenler için çok sakıncalıdır.

Artrade nasıl yardımcı olabilir?

Artrade’nin bu duruma çözümü, dünyanın ilk sosyal NFT uygulamasını yaratmaktır. Uygulama, kullanan herkesin dijital sanat eserlerini anında keşfetmesine, yaratmasına, satın almasına veya satmasına izin verecek. Herhangi bir teknik bilgi, kodlama vs. gerektirmez. Kullanımı kolaydır ve herkes için NFT sanat dünyasının yolunu açar.

Bu süreçte Artrade, NFT’lere ve dijital sanata erişimi demokratikleştirmeye, Solana’nın blok zinciri teknolojisini kullanarak satın alma işlemlerini daha ucuz hale getirmeye ve Stripe ödemelerini entegre ederek ödemeleri her zamankinden daha kolay hale getirmeye çalışıyor. Uygulama aynı zamanda itibari para ve kripto para birimleri arasında anında dönüşüm sunarak, yeni NFT yatırımcılarının kredi veya banka kartlarını kullanarak doğrudan takas edilemez ilk tokenlerini satın almalarına olanak tanır.

Ayrıca, sanatçılar ve toplulukları arasındaki doğrudan bağlantı, tümü Artrade’nin ekosistemi içinde ve Instagram, Twitter ve daha fazlası gibi en büyük sosyal ağlardan bazılarıyla doğrudan entegrasyon yoluyla iki taraf arasında doğrudan etkileşime izin verir.

Uygulamanın kendisi, uygulama içi ücretleri daha da azaltan ve kar elde etmek için stake edilebilen bir yardımcı program simgesi olan Artrade’nin yerel kripto para birimi ATR tarafından desteklenmektedir. Yazma sırasında, Artrade ikinci bir token satışının ortasında ve fonları, çok sayıda halka açık ve özel tur görmüş olan Artrade uygulamasını geliştirmek için kullanmayı planlıyor. Tur, 20 Aralık 2021’de başlayıp 20 Ocak 2022’de sona erecek şekilde sona eriyor.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap