1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. New Order’dan Eden Dhaliwal, topluluk liderliğindeki bir DAO inkübatörünü başlatma konusunda

New Order’dan Eden Dhaliwal, topluluk liderliğindeki bir DAO inkübatörünü başlatma konusunda

Floki Inu, İtalya'nın en iyi futbol kulübü SSC Napoli'ye sponsor oldu

Cryptocurrency, yeni ekiplerin alana girmesine izin verebilecek çok zorlu bir alandır. Başlamaya çalışan ekip için bu benzersiz bir zorluğu temsil eder ve bu zorluklar mutlaka merkezi başlangıç ​​alanında bulunmaz. Bu, küresel ortaklıkları ve anonim geliştiricileri ve kurucuları yönetmekten, kritik görev yazılımları ve cüzdan güvenlik planlaması oluşturmaya ve yönetmeye kadar her şeyi kapsar.

Pek çok kişi, halka açık bir blok zinciri kullanarak, genellikle milyonlarca veya milyarlarca doları kontrol eden kritik görev yazılımı oluşturduğunuzu tam olarak anlamıyor – basit bir hata, akıllı sözleşmedeki tüm fonlar ekibin itibarını takip edebilir ve kesintiye uğrayabilir. Bu, risk eğitiminde ve yalnızca bu alana yakın ekipler tarafından gerçekten anlaşılabilecek sözleşmelerin denetlenmesi ve yazılmasında yeni zorluklar ortaya çıkarmaktadır. Uzaydaki kuluçka makinesi, ekibin gezinmesine ve üstesinden gelmesine yardımcı oluyor.

İnkübatörler, erken yaşam döngüsünün temel aşamalarında onlara rehberlik etmek amacıyla kripto para birimi alanında yeni projeler keşfetmek isteyen şirketlerdir. Bu, aşağıdan yukarıya doğru başlar ve fon bulmalarına yardımcı olmayı, pazarlama stratejileri oluşturmalarına ve yürütmelerine yardımcı olmayı, danışmanlık, büyüme korsanlığı, ICO’lar, IDO’lar ve daha fazlasını içerir.

Bir kripto para birimi inkübatörü tarafından seçilen bir başlangıç ​​​​şirketi için bu, büyük bir avantaj sağlar çünkü ekip, başarılı olmalarına yardımcı olmak için uzmanların bilgeliğinden ilham alabilir. Bir kuluçka makinesinde çalışmanın sunduğu fırsatlar küçümsenmemelidir.

Benzersiz bir kuluçka makinesi, önce potansiyel projeleri seçmek ve ardından gelecekteki gelişim yörüngelerine rehberlik etmek için DAO’nun (merkezi olmayan özerk bir kuruluş) sakinliğini ve avantajlarını kullanıyor. New Order, kuluçka makinesinde yerleşik birinci sınıf bir deneyim getiriyor ve üyeleri alan hakkında derin bir anlayışa sahip ve aynı zamanda merkezi olmayan özerk bir organizasyon veya DAO aracılığıyla açık ve adil bir rekabet ortamında her şeyi yapıyor.

Eden Dhaliwal ile New Order ve DAO inkübatörünün ekibin elde etmesine yardımcı olabileceği sonuçlar hakkında konuştuk.

Eden, bize projenden ve seni blockchain’e getiren şeyden bahseder misin?

Outlier Ventures’ın ortağı ve DeFi topluluğunun bir ortağı olarak geçen 3 yıl boyunca, 10 yıldır erken aşama risk sermayesinde yer alıyorum. Bu süre zarfında ekibimiz, ekiple birlikte DeFi inşa ediyor ve ekosistemin eksik kısımlarına tanık olduk. Bu şekilde, DeFi alanının gelişmesine yardımcı olacak yeni uygulamalar oluşturmak için dünyanın en iyi yeteneklerini çekebileceğimizi umuyorum.

Yeni düzenin öne çıkan özelliklerinden bahseder misiniz?

New Order DAO, merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri için izinsiz, topluluk odaklı bir risk DAO inkübatörüdür. Platform, açık ve şeffaf bir oylama süreci aracılığıyla topluluk üyeleri tarafından yönetiliyor ve erken DeFi uygulamalarını finanse etmeyi ve ekibe büyüme ve gelişmeyi hızla takip etmek için yetenek ve kaynaklar sağlamayı amaçlıyor.

Sizi bu alanda benzersiz kılan ve sizi diğer blockchain inkübatörlerinden ve fırlatma rampalarından ayıran nedir?

Ayı piyasası boyunca DeFi’ye katıldıktan sonra, geliştirici topluluğuyla, tüm dikkat ve fırsatlar olmadan bile, onlarla yan yana inşa etmek için derin bir kişisel ilişki kurmaya teşvik edildik. 1000’den fazla geliştiriciyle birkaç hackathon düzenledik ve akıllı sözleşme/DeFi alanında karşılaştıkları benzersiz zorlukları öğrendik. Bir DAO olarak yapımız, şeffaflığımızı ve toplulukla birlikte açık inşaat hedefimizi de göstermektedir. Bence bu şeffaflık ve derin alan anlayışı kombinasyonu ekibimizi benzersiz kılıyor.

DAO tarafından işletilen ilk kuluçka makinesi sizsiniz, bu projeye ve yatırımcılara ne gibi faydalar sağlıyor?

Proje için büyük bir denetçiler, risk sermayedarları, geliştiriciler topluluğu oluşturduk. Son birkaç yılda DeFi’ye katıldık ve birkaç hackathon düzenledik. Diğer kuluçka merkezlerinin bu kadar derin bir uzmanlık ve destek ağı elde etmesi zordur. Ek olarak, açıkça tartışır ve inşa ederiz, bu da önceki bağlantınızın bir engel olmadığı anlamına gelir – başlamak için yalnızca iyi bir fikre ihtiyacınız vardır. Oradan topluluğumuz bu fikir etrafında birleşmeye yardımcı olacak.

Yatırımcılar için, token’larımız gelecekteki tüm kuluçka projelerinde size belirli bir dağıtım yüzdesi sağlayacaktır.Ayrıca, tüm gelişmelerinizi halka açık forumlarda ve oylamalarda görebileceksiniz. Bu kapsamlı şeffaflık, DAO yönünde daha fazla güven ve itimat sağlamalı ve aynı zamanda oylama avantajları elde etmenize veya oylarınızı başkalarına dağıtmanıza olanak tanımalıdır.

Ne tür projelere başlamak istersiniz ve bunları nasıl seçerdiniz?

Karar vermek gerçekten topluluğa bağlı, ancak başlangıçta Redacted (OHM’nin bir dalı), H20 (RAI’nin bir dalı, ancak veri belirteçlerini kullanan) ve OptiFi (bir gelir toplayıcı protokolü) dahil olmak üzere hazırlanmakta olan üç projemiz var. Bunlar topluluğumuzun keşfettiği fırsatlardır, ancak biz gerçekten DeFi’nin her türlü temel altyapısına açığız.

New Order kuluçka projesine nasıl katılacak?

Amacımız, uygulamaları pazara sunmanın yaşam döngüsü boyunca projelerin kuluçkalanmasına yardımcı olmaktır. İster birinci seviye ortaklıklar ve değiş tokuşlar, ister akıllı sözleşme denetimleri veya pazarlama kaynakları tanıtıyor olsun, yardımcı olacak topluluklarımız ve destek ağlarımız var. Yayına ek olarak, vekil oylama için DAO’ya tahsis edilen tokenleri kullanarak kuluçka projesinde aktif bir rol oynamayı umuyoruz.

Kuluçka makinesi nasıl kâr ediyor?

Topluluk ve uzmanlık dahil olmak üzere tohum finansmanı ve DAO kaynakları karşılığında yeni projelerden token dağıtımı elde etmeyi umuyoruz. Bu model, geleneksel kuluçka programına benzer. Jetonlar DAO’nun kasasına eklenecek ve vekil oylama, verim çiftçiliği veya topluluk üyelerinin dağıtım üzerinde yapmayı seçtikleri herhangi bir işlem için kullanılacak.

Önümüzdeki 5 yıl içinde blockchain nasıl görünecek?

Argümanımız, kripto para piyasasının Bitcoin’den mevcut sabit paralara, NFT’lere, veri jetonlarına ve aradaki her şeye kadar çok zengin ve çeşitli hale gelmesidir. Esasen, her gün yeni ve ilginç şeyler yaratmak için herhangi bir değer biçimi tokenleştirilir ve karıştırılır. Örneğin, portföy projelerimizden biri olan H2O, veri belirteçleri (esas olarak veri kümeleri) kullanıyor ve insanlar bu belirteçlerin bağlantısız istikrarlı varlıkların ihracı için bir teminat kaynağı olarak değere sahip olduğuna inanıyor. Bu tür bir karıştırma ve eşleştirme, birkaç yıl önce duyulmamıştı, ancak token ve küresel ticarete konu olan piyasası, bu bilgiyi gerçek zamanlı olarak fiyatlandırmamıza izin veriyor.

Başka bir makale, veriye dayalı otomatik karar verme yoluyla zengin, sürükleyici deneyimler yaratacak olan makine öğrenimi, blok zinciri ve meta-evrenin entegrasyonuna odaklanıyor. Blok zinciri tarafından sağlanan doğrulanabilir ve birbirine bağlı veri seti, bu temelde yeni bir küresel İnternet türünü yeniden inşa edecek. Son olarak, geleneksel organizasyonların bakış açısından, bankaların, kurumların ve kullanıcıların uygulamalarını oluşturmak için bu açık, birlikte çalışabilir ve değer katmanını kullanabileceklerine inanıyoruz.New Order DAO’nun bu uygulamanın oluşturulmasına yardımcı olmasına izin vermeyi planlıyoruz. rol. Tier 1 altyapı.

Son cümle

Kuluçka makinesi, kripto para birimi ekosisteminin ön saflarında yer alıyor. En ilginç ve yenilikçi proje ve çözümleri duydular. Yeni düzene göre kuluçka makinesinde çalışan uzmanlar, DAO topluluğu genellikle kendi alanlarında uzmandır. Gelecek ister makine öğrenimi, akıllı sözleşmeler ve zincirlerin entegrasyonu isterse katman 3 projeleri olsun, en iyi yeniliklerden bazıları kuluçka projelerinden gelebilir ve bunların faaliyetleri dikkate değerdir.

Bilgi kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap