1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Neobanks, yatırımcıları kredi vermeden yeterli kar elde edebileceklerine ikna edebilir mi? -0x haber

Neobanks, yatırımcıları kredi vermeden yeterli kar elde edebileceklerine ikna edebilir mi? -0x haber

 Neobanks, yatırımcıları kredi vermeden yeterli kar elde edebileceklerine ikna edebilir mi? -0x haber

Neobanks (sadece düzenlenmiş sayılar) şu anda popüler, FinTech 50 Endeksinde zaten 5 tane var, daha fazla insan halka arz için sıraya giriyor ve en iyi yatırımcılar (Nubank’ın Warren Buffett’i dahil) tamamen özel sermayeye yatırım yapıyor. Ancak, kamu borsası yine kâr talep ettiğinden ve birçok Neobank kredi vermeden gelir elde ettiğinden, bugün çözmemiz gereken soru, Neobank’ların yatırımcıları kredi vermeden yeterli kâr elde edebileceklerine ikna edip edemeyeceğidir.

Bu alandaki şirketler arasında Starling Bank, Monzo Bank, N26, WorldRemit, Wise, WeSwap, Nubank, Chime, Revolut, Swissquote, Green Dot ($GDOT), Robinhood ($Hood), Paypal ($PYPL), Visa ($v) bulunmaktadır. ), MasterCard ($MC), Klarna, Afterpay, Onayla

Beşi halihazırda FinTech 50 Index-Green Dot ($GDOT), Robinhood ($Hood), Paypal ($PYPL), Visa ($v), MasterCard ($MC).

Ayrıca, çoğu büyük banka saf dijital markalar sunmaktadır. Birkaç hafta önce Chase’in girişini okuduk. Büyük teknoloji şirketleri de esas olarak düzenlenmemiş hizmetler aracılığıyla finans endüstrisinden para kazanıyor.

Kredi dışı gelir modelleri ödeme, aracılık, döviz ve ücret hesaplarını içerir. Freemium modeli (kredilerle para kazanılan ücretsiz hesaplar) uzun zamandır bankaların varsayılan iş modeli olmuştur, bu nedenle bu yenilik açık değildir. Birçok Neobank, herhangi bir kredi kontrolü, bazı ücretler ve/veya ödemeler, aracılık ve döviz yoluyla para kazanma olmadan nakit hesaplar sunar.

Fiziksel şube ağı tarafından aşağı çekilmesine rağmen, geleneksel bankalar kârlı olmuştur çünkü para kazanma modelleri ödemeler, aracılık, döviz ve kredileri içermektedir. Bu oyunda ölçek ve mali durum önemlidir, ancak çeviklik ve odaklanma da önemlidir. Büyük bir bankanın bağımsız bir markaya sahip bir dijital banka başlatması kolaydır.Birçok kişi bunu yaptı, ancak çok azı genişlemeyi başardı.

Kesin olan bir şey var ki, High Street Branch Bank’ın ekonomik durumu çok kötü. Kazanan dijital bir banka olacak; tek soru dijital bankanın risk sermayesi, bankalar veya teknoloji şirketleri tarafından finanse edilip edilmeyeceği.

Faiz oranları yükseldiğinde (eğer değilse) krediler tekrar iyi performans gösterecektir. Bununla birlikte, ödeme, aracılık ve döviz fiyatları arasındaki fark nedeniyle, 363 bankacının eski kurallarına asla geri dönemeyebiliriz – ödeme, aracılık ve döviz fiyatları arasındaki fark nedeniyle – %3’te borç alma, %6’da borç alma ve öğleden sonra 3’te (golf) başlama. düşmüş. Kredi rekabeti her zaman geleneksel bankalarla sınırlı olmuştur, ancak Klarna, Afterpay & Affirm gibi BNPL şirketlerinin ortaya çıkması, tüketici kredileri için en azından gerçek rekabeti beraberinde getirmiştir.

Bazı Neobank’lar, Brezilya’nın Nubank’ı gibi nispeten keşfedilmemiş coğrafi pazarları takip ediyor.

Revolut gibi bazı Neobank’lar küresel ölçekte iddialı ve ödeme, aracılık ve döviz gibi birçok kredi dışı gelir modelinde rekabet ediyor.

Anahtar, 7 gün 24 saat modern bir tarza sahip eski moda bir fikir-mükemmel müşteri hizmetidir. WordPress bunu düşük maliyetli dijital hizmetler için yapmayı başarır, bu nedenle mümkündür. Bunu yapan ilk dijital banka, piyasada büyük bir kazanan olabilir. Açıklama: Revolut ve WordPress’i aynı anda kullanıyorum, ancak hiçbirinin yatırımı yok.

Günlük Fintech’in orijinal içgörüleri size yıllık 143 ABD Doları (haftalık 2,75 ABD Dolarına eşdeğer) fiyatla sunulmaktadır. 2,75 dolar size bir fincan kahve (belki) veya bir haftalığına küresel bir fintech bloguna abone olmanın maliyetini alabilir – beyin için kafein milyonlarca dolar değerinde olabilir.

Bilgi kaynağı: DAILYFINTECH’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazar Bernard Lunn’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap