İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Musk, Tesla hissesini yeniden 930 milyon dolar değerinde sattı

Musk, Tesla hissesini yeniden 930 milyon dolar değerinde sattı

Musk, Tesla hissesini yeniden 930 milyon dolar değerinde sattı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, başka bir şirketin 930 milyon dolarlık hissesini sattı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) alınan verilere göre, hisse başına 980 ABD Doları ile 1.028 ABD Doları arasında bir fiyatla 934.000 hisse sattı.

Geçen yıl 6 Kasım’da Musk, Twitter’da sosyal ağlardaki takipçilerinin Tesla hisselerinin %10’unu (yaklaşık 21 milyar dolar) satıp satmayacağını soran bir anket yayınladı. Halkın yaklaşık %58’i evet oyu verdi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

11 Kasım’da Musk, Tesla hissesini 1,1 milyar dolar değerinde sattı. Musk’ın güveni ayrıca değeri 3,88 milyar dolardan fazla olan 3,5 milyondan fazla hisse sattı. Daha sonra aynı gün Musk’ın hisseyi 687 milyon dolara sattığı keşfedildi.

Musk, vergi yükümlülüklerini yerine getirmek için Tesla’daki bazı hisselerini satacağını söyledi ve Eylül ayında varılan planı takip ediyor.

8 Kasım’dan bu yana Musk, yaklaşık 7,83 milyar dolar değerinde yaklaşık 7,23 milyon hisse sattı. MarketWatch’a göre, Twitter anketi yayınlanmadan önce bazı hisseler satıldı.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap