1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Mt.Gox mütevelli heyeti bitcoin geri ödeme planını onayladı

Mt.Gox mütevelli heyeti bitcoin geri ödeme planını onayladı

Mt.Gox mütevelli heyeti bitcoin geri ödeme planını onayladı

Şu anda iflas eden kripto para borsası Mt.Gox’un mütevellisi Nobuaki Kobayashi, sitenin eski kullanıcıları tarafından Ekim ayında onaylanan tazminat dağıtım planını onayladı.

Xiaolin, zamanı, prosedürü ve belirli ödeme tutarını ayrı ayrı rapor edeceğini yazdı:

“Rehabilitasyon mütevellisi, rehabilitasyon planını nihai ve bağlayıcı kılan anlayış ve destekleri için ilgili tüm taraflara içten teşekkürlerini sunar. Rehabilitasyon mütevellisi, rehabilitasyon planına göre izin verilen rehabilitasyon taleplerine sahip olan rehabilitasyon alacaklılarına belirli geri ödemeler yapacaktır. Süre , ödemenin usul ve miktarı yeniden yapılanma alacaklılarına duyurulur.”

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Mt.Gox, zirvede Bitcoin işlemlerinin %70’ini oluşturan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. 2011’den 2014’e kadar platform, bilgisayar korsanları tarafından defalarca saldırıya uğradı ve teknik zorluklarla karşılaştı. 2014 yılının başında, Mt.Gox’un ticareti dondurmasına ve işi kapatmasına neden olan kullanıcı fonu çekme sorunu ortaya çıkmaya başladı.

Mt.Gox saldırıya uğradı.Bu süre zarfında 850.000 Bitcoin çalındı.O zamanki döviz kuruyla (şu anda 50,8 milyar ABD Doları), 450 milyon ABD Dolarından fazla değere sahipti. Borsa çalınan fonları geri alamadı, bu nedenle Nisan 2014’te iflas başvurusunda bulundu. Süreç hala devam ediyor.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap