1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Mozilla, kripto para birimi bağışlarını kabul etme planlarını askıya aldı

Mozilla, kripto para birimi bağışlarını kabul etme planlarını askıya aldı

guncel coin haberleri


Bugünün sıcak konuları 12:44 38 38

Popüler web tarayıcısı Mozilla Firefox’un geliştiricisi Mozilla Vakfı, kripto para bağışlarını askıya aldı.

Raporlara göre, şirket bu kararı, şirketin kurucu ortağı Jamie Zawinski’nin eleştirisinin toplulukta güçlü bir muhalefete yol açmasının ardından aldı.

Mozilla geçen hafta kripto para bağışlarını kabul etmeye başladığını duyurdu. Ancak bugün, kripto para madenciliğinin çevresel etkisi hakkında çevrimiçi bir tartışmanın ardından şirket bu olasılığı askıya aldı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Mozilla, merkezi olmayan ağ teknolojilerini keşfetmeye devam edeceğini, ancak iklim hedeflerini karşılarsa kripto para bağışlarına devam edeceğini bildirdi.

Bunun, geçen yıl Amerikan elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın başına gelenleri hatırlattığını belirtmekte fayda var. Ardından CEO Elon Musk, şirketin ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeye başladığını duyurdu. Ancak kısa bir süre sonra şirket, kripto para madenciliğinin çevresel etkisine ilişkin endişeleri öne sürerek bu olasılığı askıya aldı. Musk daha sonra kripto para madenciliği sürdürülebilir hale geldiğinde şirketin Bitcoin ödemelerine devam edeceğini duyurdu.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap