1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Mozilla Firefox, Kripto Bağışlarını İptal Ettiği İçin Dogecoin Creator Tarafından Ezildi

Mozilla Firefox, Kripto Bağışlarını İptal Ettiği İçin Dogecoin Creator Tarafından Ezildi

guncel coin haberleri

En büyük web tarayıcılarından biri olan Firefox’un arkasındaki şirket, bir kez daha kripto para birimi topluluğunun öfkesini üzerine çekti. Bu, Mozilla’nın kripto para birimi bağışlarını kabul etmeyi bırakmasının ardından geldi.

Dogecoin’in kurucusu Billy Markus, platformun kripto para birimi DOGE’yi benimsemenin bir Ponzi piramit şemasına katılmaya benzeyeceği fikrini ortaya attıktan sonra Mozilla’yı eleştirdi. Ek olarak, çevresel zararları nedeniyle Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik eleştiriler oldu.

Marcus, Twitter hesabında şunları söyledi:

“Cahil, gerici internet çetesine boyun eğdiğiniz için teşekkür ederim. Kağıt paranın çevresel maliyetini ve tüm bankacılık altyapısını duyduklarında, devam eden çevresel etkilerinde aynı düzeyde çöküşü hissedeceklerinden eminim.”

Yorumlar, Mozilla’nın tüm gerçekler olmadan “masum” olduğunu ve bir tür iptal kültürüne dalmayı umut eden haydutları yatıştırmak için internetteki rastgele söylemlere inandığını ima ediyor.

Mozilla ve DOGE Tartışması

Kuruluş birkaç gün önce “kripto para birimlerinde bağış yapma yeteneğini derhal durduracağını” doğruladı. Ekip, kripto para birimlerinde bağış kabul etmenin olası çevresel zararları hakkında kamuoyunda bir tartışma yürüttüklerini belirterek şunları söyledi:

“Mevcut kripto para bağış politikamızın iklim hedeflerimizle uyumlu olup olmadığını gözden geçiriyoruz.”

Anlaşmazlık 2021’in sonunda, 31 Aralık’ta başlıyor. Mozilla, Twitter’da artık vakfına DOGE bağışlarını kabul edeceklerini duyurdu. Mozilla Firefox, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini zaten kabul ediyor.

Tartışma, kripto para birimlerinin yenilenebilir enerjinin çoğalmasına yardımcı olduğunu iddia eden BlockTower Capital’in CEO’su ve kurucusu Ari Paul gibi Bitcoin savunucularını da çekti:

Birkaç saat sonra Zawinski özel blogunda şunları söyledi:

“Onların bu korkunç kararı tersine çevirmelerinde oynadığım rol ne olursa olsun, mutluyum. Kripto para birimi yalnızca apokaliptik bir ekolojik felaket değil, aynı zamanda daha büyük bir piramit şeması, açık ağ için de inanılmaz. Zehirlilik, bir zamanlar Mozilla’nın bir başka ideali desteklenir.”

Ancak, tartışmanın açık olduğunu söyledi. Nihai karar, dünya çapında 220 milyon mevcut tarayıcı kullanıcısını etkileyebilir.

Firefox’un kripto varlıklarıyla başa çıkma hamlesinin aksine, gizlilik odaklı tarayıcı Brave, kripto para birimlerini tamamen benimsedi. Solana’yı diğer büyük ittifaklara entegre ettiler ve hatta 2021’de 50 milyon aktif kullanıcıyı aştılar. Mozilla Vakfı, 2014’ten beri kripto para birimi bağışlarını kabul ediyor.

Bu konuda söylenecek bir şey var mı? Bize burada söyle.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Sitemizdeki bilgilerle ilgili olarak okuyucular tarafından yapılacak herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazara aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap