1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Moonbeam, Polkadot’un ikinci parachain müzayedesini 1,4 milyar dolarlık bir taahhütle kazandı

Moonbeam, Polkadot’un ikinci parachain müzayedesini 1,4 milyar dolarlık bir taahhütle kazandı

Floki Inu, İtalya'nın en iyi futbol kulübü SSC Napoli'ye sponsor oldu

Moonbeam, Polkadot’taki ikinci parachain müzayedesini kazanan Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur.

Şirketin duyurusuna göre, yaklaşık 1,4 milyar ABD Doları değerinde 35 milyondan fazla DOT var.

Eşi görülmemiş topluluk desteği, Moonbeam’in Polkadot’ta iki yıl kazanmasına yardımcı oldu

Son parachain müzayedesinde Acala’ya yenildikten sonra, Moonbeam şimdi Polkadot’un en son parachain müzayedesinin galibi oldu ve destekçilerinden rekor bir DOT yükseldi. 200.000’den fazla katılımcı DOT tokenlerini kitle fonlamasına bağışladı ve açık artırmanın sonunda 35 milyon DOT’a ulaştı.

Moonbeam’in açıklamasına göre, her bir katılımcının ortalama katkısı, “Moonbeam küresel topluluğunun geniş katılımını” gösteren 170 DOT civarındadır. Bağışlar, Moonbeam Foundation dApp’leri, destekleyici borsalar, cüzdanlar ve mobil rehin sağlayıcıları dahil olmak üzere sayısız farklı kaynaktan gelir.

Moonbeam Vakfı duyuruda, “Bu, Moonbeam topluluğu ve tüm Polkadot ekosistemi için bir dönüm noktasıdır” dedi ve şunları ekledi:

“İkinci açık artırmanın sonunda, ekosistem genelinde parachain projeleri için 95 milyondan fazla DOT (yaklaşık 3,8 milyar ABD Doları) kitle fonlamasına kilitlendi. Bu açık bir işaret çünkü Polkadot, akıllı sözleşme işlevleri dahil olmak üzere parachain’i ilk kez başlattı. “

Topluluğa geri vermek ve iki yıl boyunca Polkadot parachain’i işgal etmesini sağlamak için Moonbeam Vakfı ödül madenciliği havuzunu genişletmeye karar verdi.

Kalabalık ödünç verme ödül madenciliği havuzuna ek 50 milyon GLMR jetonu eklendi ve toplam ödülü 150 milyon GLMR’ye getirdi ve genesis jeton arzının %15’ini oluşturdu. Teşvik harcamaları da %50 oranında arttı.

Moonriver’ın parachain kiralaması 17 Aralık’ta başlayacak ve 96 hafta sürecek. Platform, Moonriver tarafından başlatılan daha kısa versiyonun ardından üç aşamada piyasaya sürülecek.

Aşamalı başlatma planı, Ocak 2022’de tamamen işlevsel olacak olan konuşlandırılmış ağın istikrarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Gördüğün gibi mi? Güncellemeler için abone olun.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgisinden derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap