1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. MonoX Finance DeFi anlaşması 31 milyon ABD doları kullandı

MonoX Finance DeFi anlaşması 31 milyon ABD doları kullandı

guncel coin haberleri

Bu yıl milyonlarca doların saldırdığı en son merkezi olmayan finansal protokol MonoX Finance.

Ayrıntılar henüz net değil, ancak DeFi anlaşmasının arkasındaki ekip, 30 Kasım’da gece geç saatlerde akıllı sözleşmesinin kullanıldığını tweetledi.

Swap sözleşmesinin, kötü niyetli aktörlerin madencilik havuzundaki diğer tüm varlıkları satın almak için kullanmadan önce MONO tokenlerinin fiyatını yapay olarak şişirmelerini sağlamak için kullanıldığını açıklamaya devam etti. Güvenlik açığı, token alışverişi sırasında yanlış fiyat güncellemelerine neden olan bir akıllı sözleşme hatasından kaynaklanıyor.

Ekip ayrıca saldırganları fonların bir kısmını geri almak için çok çalışmaya çağırdı:

Ayrıca “hackerlar” ile diyalog kurma fırsatına sahip olmayı umuyoruz. Bugün ve gelecekte MonoX için ürettiklerimize değer veriyoruz, en önemli şey kullanıcılarımız ve onların fonlarıdır; lütfen bizimle iletişime geçin,

DeFi araştırmacısı Igor Igamberdiev güvenlik açığını araştırdı ve protokolün Ethereum ve Polygon platformlarından 31 milyon doların çekildiğini bildirdi.

Çalınan tokenler arasında 5.7 milyon MATIC (10.5 milyon USD), 3900 WETH (18.2 milyon USD), 36 WBTC (2 milyon USD), 1200 LINK (31.000 USD), 3100 GHST (9,1 milyon USD) ), 5.1 milyon DUCK (ABD) vardı. 257.000 ABD Doları), MIM (4.100 ABD Doları) ve 274 IMX (2000 ABD Doları).

PeckShield’e göre saldırgan, işleme bir gizlilik katmanı eklemek için Tornado Cash’i kullandı.

MonoX, likiditenin neden olduğu sermaye verimsizliği sorununu tek bir jetonlu madencilik havuzu modeli kullanarak çözmeye çalışan çok zincirli bir DEX’tir.

İçindekiler

2021: DeFi istismarlarının yılı

MonoX, bu yıl kullanılan uzun bir DeFi protokolleri listesinin en yenisidir. Bunların çoğu Binance Akıllı Zincir ağında bulunuyor, ancak Polygon ve Avalanche gibi diğer ağlar protokolün saldırıya uğradığını gördü.

Şimdiye kadar kullanılan BSC protokollerinin listesi PancakeBunny, Cream Finance, bearn, Bogged Finance, Uranium Finance, Meerkat Finance, SafeMoon, Spartan Protocol ve Belt Finance’i içeriyor.

15 Ekim’de Indexed Finance, dengeli madencilik havuzunu kullanan bir hack’te 16 milyon ABD Doları kaybetti.30 Ekim’de BSC’ye dayalı bir borç verme anlaşması olan BXH için 130 milyon ABD Doları kullanıldı.

DeFiYield’in Rekt veri tabanına göre Kasım ayında Snowdog, Visor Finance, Ploutoz Finance, Unlock Protocol, Zenon Network, Blizzard ve bZx’e saldırılar gerçekleşti.

MONO jetonlarının fiyatı düştü

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, MONO tokeni çöktü ve o gün %16 düşüşle 5 ABD Dolarının altına düştü. 26 Kasım’da 7,48 dolarlık rekor seviyeye ulaştığından beri, token son beş gün içinde %33 düştü.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap