1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. MicroStrategy’den Saylor, Bitcoin’in Kurumsal Kabulünde “Hızlı Büyümeyi” Onayladı

MicroStrategy’den Saylor, Bitcoin’in Kurumsal Kabulünde “Hızlı Büyümeyi” Onayladı

guncel coin haberleri

İşletmeler için benzersiz bir yatırım fırsatı olarak Bitcoin’e sürekli desteğiyle tanınan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kurumsal yatırımcılar tarafından büyük kripto para biriminin artan oranda benimsendiğini gözlemlediğini iddia ediyor.

Özellikle makro ve hedge fonlar, diğer varlıklara kıyasla stratejik avantajları fark ettikleri için Bitcoin’e karşı daha olumlu bir tutum sergilediler. Bir değer deposu olarak Bitcoin’in kıtlığı ve verimliliği, uzun vadeli değer kazanma için büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Buna ek olarak, dünyanın farklı yerlerindeki mevcut makro-finansal durum, geleneksel bankacılık ve parasal sistemde ciddi sorunlar olduğunu ve Bitcoin’in özel ve kurumsal olarak yeniden konumlandırılmasını teşvik ettiğini gösteriyor. Afrika, Güney Amerika ve Türkiye’deki döviz dalgalanmaları, gelişmekte olan ülkelerde yeni bitcoin benimseme dalgasının ana itici gücünü oluşturuyor.

Saylor’a göre, S&P’nin ampirik oynaklığı ve yüksek teknoloji hisse senetleri, oldukça değişken olsa da daha uzun vadeli getiriler sunabilen Bitcoin’e artan kurumsal odaklanmaya katkıda bulundu. Mevcut potansiyel parasal faydalar ve riskler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmanın önemli avantajları olduğunu gösteriyor.

Saylor, iş liderlerinden kripto varlıklarına artan ilginin önümüzdeki birkaç yıl içinde artmaya devam etmesini bekliyor. Bunun ana nedeni, kripto varlıkların temel özellikleri ve yatırımcılara ve diğer paydaşlara potansiyel faydaları konusunda artan farkındalıktır.

Reklam&nbsp &nbsp

Kripto para piyasasının doğru bir şekilde anlaşılması, şirketlerin maruz kaldığı riskleri kontrol etmek için daha verimli yollar geliştirmeye ve potansiyel olarak uzun vadede büyük fiyat hareketlerini ve yatırım getirilerini güvenilir bir şekilde tahmin etmeye yardımcı olabilir.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin oynaklığına rağmen, uzun vadede sürdürülebilir büyümeleri onları özellikle uzun vadeli ve stratejik yatırımcılar için çekici hale getirebilir. Diğer her şey eşit olduğunda, kripto para birimi endüstrisine daha fazla kurumsal yatırımcı katılımı, piyasa oynaklığını azaltarak Bitcoin’in durgunluk sırasında hızlı fiyat düşüşlerinden kaçınmasına izin verdi.

Ek olarak, kripto varlıkları geleneksel finansal ve ekonomik hizmetlerle daha iyi entegre edilebilir ve taleplerini olumlu yönde etkileyebilir. MicroStrategy Salı günü 660 bitcoin daha alarak toplam varlıklarını 125.000 bitcoinin üzerine çıkardı. Saylor, şirketin BTC birikimine ayak uydurmak için fiyat düşüşünü görmezden geleceğini doğruladı.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile ZYCRYPTO’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap