1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. MicroStrategy, 7.000 Bitcoin’lik hissesini artırıyor

MicroStrategy, 7.000 Bitcoin’lik hissesini artırıyor

guncel coin haberleri

  • MicroStrategy, 7.002 Bitcoin daha satın aldı
  • Bu iş zekası şirketi 121.044’ten fazla BTC’ye ve 3,6 milyar ABD Doları değerinde satın alma işlemine sahiptir.
  • Bu iş zekası şirketinin en son satın alınması yaklaşık 414 milyon ABD Doları

MicroStrategy, Bitcoin pazarına ayak basan ilk kurumlardan biriydi. Küresel COVID-19 pandemisinde şirket, birden fazla fiyat noktasında BTC’ye yatırım yaptı. Ancak, bu yılın başından beri BTC’nin fiyatı önemli ölçüde arttı. Yaklaşık 69.000 USD fiyatla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra, tokenin değeri %16’dan fazla düştü. Fiyat dalgalanmalarının ardından MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, varlıklarını artırmak için daha fazla token aldığını açıkladı. Mevcut şartlar altında, bu iş zekası şirketinin 121.044’ten fazlasına sahip olduğunu ve 3,6 milyar ABD doları değerinde BTC satın aldığını belirtmekte fayda var.

MicroStrategy, başka bir BTC alımını ortaya çıkardı

MicroStrategy’nin CEO’su, BTC’nin en fanatik ve açık sözlü destekçilerinden biri ve yakın zamanda 7.000 bitcoin daha aldığını duyurdu. Bu iş zekası şirketinin en son satın alınmasının yaklaşık 414 milyon ABD Doları olduğunu belirtmekte fayda var. Amiral gemisi kripto para biriminin son zamanlarda büyük bir satın alınmasından sonra, şirket daha fazla BTC’yi artırmak için herhangi bir zaman ve kaynak israf etmiyor gibi görünüyor.

– reklamını yap-

Duyuruya göre, şirket tam olarak 7.002 BTC’yi yaklaşık 414,4 milyon ABD Doları fiyatla satın aldı. Satın alma işleminin tamamen nakit olarak yapıldığını da belirtmekte fayda var.

MicroStrategy’nin yatırımı 7 milyar dolardan az

MicroStrategy’nin ortalama satın alma fiyatı yaklaşık olarak 59.187$’dır. Aslında, basın zamanında, Bitcoin fiyatı 57.000 $ civarında sabitlendi. Bu seviyelerin, bu iş zekası şirketinin tüm satın almalarını yaptığı yaklaşık 29.500 $ olan ortalama fiyat seviyesinden yaklaşık %93 daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle, Saylor’un 121.044 bitcoin fiyat noktasından fazla varlıklarını artırmak için yaptığı tüm satın almalara göre, mevcut toplam yatırım 7 milyar ABD dolarından biraz daha az görünüyor.

Michael Saylor’un şirketi en büyük BTC rezervine sahip

CoinGecko’nun verilerine göre MicroStrategy Incorporation, Bitcoin holdingleri açısından lider şirketlerden biridir. Bunu, en büyük BTC rezervine sahip olan ve amiral gemisi kripto para varlıklarının toplam arzının %0.543’ünden fazlasını oluşturan Tesla takip ediyor. Verilere göre, şirketin yayın tarihi itibarıyla 6.518.091.594 ABD Doları değerinde yaklaşık 3.160.000.000 ABD Doları yatırım yaptığı görülmektedir. Aslında Saylor, 32 yıllık şirketi için ikinci yetkilendirme olarak BTC holdingleri yaptı.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten 0x bilgileriyle derlenmiştir.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap