1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Meta, kripto para projesi Diem – AMBCrypto’yu satmayı planlıyor

Meta, kripto para projesi Diem – AMBCrypto’yu satmayı planlıyor

guncel coin haberleri

Bloomberg’e göre, Meta (eski adıyla Facebook) destekli Diem Derneği, varlıkları satmak ve yatırımcılara fon aktarmak için görüşmelerde bulunuyor.

Kaynaklara göre grup, fikri mülkiyetini elden çıkarmak için yatırım bankalarıyla iletişime geçiyor ve geliştirici için yeni bir yer arıyor. Ancak, Diem’in bir alıcı bulabileceğinin garantisi yoktur.

Kaynaklardan biri, Fortune Meta’nın Diem’in üçte birine sahip olduğunu ve geri kalanının birkaç teknoloji şirketi ve risk sermayedarına ait olduğunu söyledi. Diem’in web sitesine göre ortak girişimdeki ortaklar arasında Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Ribbit Capital, Thrive Capital ve Temasek Holdings Pte Ltd yer alıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Meta, 2020’nin ilk yarısında bir stablecoin çıkarmayı planlamıştı, ancak şirket, düzenleyicilerin baskısı nedeniyle bu plandan vazgeçti. Aynı yıl Meta, proje adını Libra’dan Diem’e değiştirdi. Şirket, kararın ilk sürümde olumsuz geri bildirim alması nedeniyle verildiğini açıkladı.

Libra’nın başlangıçta birden fazla para birimi tarafından desteklenmesi gerekiyordu, ancak düzenleyiciler bu fikre karşı çıktı. Diem tokenlerini ABD dolarına sabitleme kararı da düzenleyiciler tarafından desteklenmedi.

Fed’in müdahalesi, şirketin geçen yıl kripto dostu Silvergate Bank ile ortak olma planlarını da bozdu ve Meta’nın kripto para birimi girişimleri başkanı David Marcus, Kasım ayında şirketten ayrıldı.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme bilincini geliştirin; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap