İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Meta gözden geçiriliyor, ABD düzenleyicileri Novi pilotlarının soruşturulmasını istiyor-News

Meta gözden geçiriliyor, ABD düzenleyicileri Novi pilotlarının soruşturulmasını istiyor-News

guncel coin haberleri

Bankalardan düzenleyiciler, tüketici koruma ve antitröst ajansları Meta’yı (eski adıyla Facebook) Novi projesini rafa kaldırmaya çağırıyor.

Amerikan Finansal Reform ve Talebi Geliştirme Derneği ve Açık Piyasa Enstitüsü, ABD Adalet Bakanlığı ve diğer düzenleyici kurumları, Meta’nın mevduat olmadan mevduat kabul edip etmediğini anlamak için Meta (eski adıyla Facebook) tarafından başlatılan Novi dijital cüzdanını araştırmaya çağırıyor. Para Kontrolörlüğü tarafından onaylanan Banka Ana Sözleşmesi.

Diğer şeylerin yanı sıra, tüzük bankanın bankanın güvenlik ve sağlam düzenlemelere uymasını nasıl sağlayacağını ana hatlarıyla belirtir. Şu anda Novi, ABD federal yasalarına uygun olarak bir para birimi hizmeti işletmesi işletmek için bir lisansa sahiptir ve 38 eyalette ve Columbia Bölgesi’nde para birimi transfer lisanslarına sahiptir. New York düzenleyicileri, şirketi sınırlı amaçlı bir güven olarak sınıflandırdı.

Mark Zuckerberg, senatör tarafından şiddetle karşı çıktı ve 19 Ekim 2021 tarihli bir mektupta düzenleyici tarafından uyarıldı, çünkü Bay Zuckerberg’in 2019’da Kongre’ye katıldığında söz verdiği gibi Novi projesini düzenleyicinin onayını beklemeden başlattı.

Likidite Novi için bir sorun

Stabil paralar, Novi’nin başarısının temelidir. USDP veya Pax Dolar, cüzdanda bulunan ilk kripto para birimidir ve ABD dolarına sabitlenmiş sabit bir para birimidir. Son zamanlarda, Joe Biden, Stablecoin kullanmak isteyen finansal şirketlerin bankalar gibi düzenlenmesi gerektiğini belirten bir rapor yayınlamak için Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunu topladı. Çalışma grubunun stablecoin’lere olan ilk ilgisi, kısmen Meta’nın stablecoin Tether’e olan ilk ilgisinden ve Tether’in stablecoin’lerini desteklemek için yeterli nakit rezervi kullanamamasından kaynaklanıyordu.

Meta, Amerika Birleşik Devletleri ve Guatemala arasındaki havaleler için Novi Cüzdan’da Pax Doları kullanmayı planlıyor ve hizmetin herhangi bir ücret talep etmeyeceğini taahhüt ediyor. Meta, stabilcoin için saklama hizmetleri sağlamak üzere Coinbase’i işe aldı ve Paxos, Pax Dollar stablecoin’in arkasındaki şirket. Paxos, nakit ve nakit benzerleri aracılığıyla yeterli likiditeye sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak mevduatların nasıl tahsis edildiği hakkında çok az şey biliniyor ve Meta, likidite gereksinimlerini karşılayamazsa Paxos’un ne yapacağını açıklamadı.

Açık Piyasa Araştırma Enstitüsü’nün bir üyesi, Meta’nın Novi pilot uygulamasının, şirketin dijital reklamcılık alanındaki etkisini daha da genişletmek ve kullanıcı verilerinden para kazanmak için yaptığı başka bir hamle olduğu endişesini dile getirdi.

Son aylarda, Meta’nın işlem hacmi endişe verici tartışmalara girdi, çünkü dahili belgeler muhbir Frances Haugen tarafından Wall Street Journal’a sızdırıldı, bu da Meta’nın Instagram’ın kızların zihinsel sağlığını nasıl etkilediğiyle ilgili endişeleri ele alma konusunda açıkça kayıtsız olduğunu gösteriyor.

sorumluluk reddi

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle yayınlanır ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla kullanılır. Okuyucular tarafından web sitemizdeki bilgiler üzerinde gerçekleştirilen herhangi bir eylemin riski tamamen kendilerine aittir.

Bilgi kaynağı: BEINCRYPTO’dan derlenen 0x bilgi, telif hakkı yazara aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap