1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Merkezi olmayan platform Bancor, anlık kalıcı olmayan kayıp koruması ile yükseltmeye hazır

Merkezi olmayan platform Bancor, anlık kalıcı olmayan kayıp koruması ile yükseltmeye hazır

guncel coin haberleri

Bancor, Bancor’u anlık kalıcı olmayan kayıp koruması gibi yeni özelliklerle yükseltmeyi planlıyor.

Bancor, merkezi olmayan bir kripto para birimi platformudur. Bu, merkezi olmayan otomatik piyasa yapıcı (AMM) konseptine dayanan ilk Defi kripto para projesidir ve 2017’de başlatılmıştır. Ethereum tabanlı takas ve likidite madenciliği havuz tesisleri ile tanınır.

30 Kasım’da bir blog yazısıyla Bancor, Bancor 3’ü piyasaya süreceklerini duyurdu. Bancor 3’ün yükseltilmesiyle birlikte, Omnipool, sınırsız madencilik havuzları ve “anında kalıcı olmayan kayıp koruma yükseltmesi” dahil olmak üzere platforma birçok yeni özellik eklenecek.

Bancor’a göre bu yükseltme, platform ağlarındaki en önemli yükseltme olacak.Yükseltmeden sonra kullanıcılar, favori tokenlerini kazanmak için bu hizmetleri düşük bir maliyetle kullanabilecekler.

Bancor V2.1’den V3’e geçtikten sonra, ETH ve DAI ayrı bir madencilik havuzu oluşturmak için BNT ile eşleşecek, böylece Omnipool farklı madencilik havuzlarını tek bir havuzda birleştirecek.

“Omnipool, ağdaki tüm işlemlerin tek bir işlemde gerçekleşmesine izin veriyor. Bancor’un önceki sürümlerinde, işlemlerin BNT üzerinden aktarılması gerekiyordu, bu da ek işlemler üretecek ve rakip DEX’e kıyasla gaz maliyetlerini artıracaktı.”

Öte yandan Infinity Pools, kullanıcılara açık seçenekler sunacak ve kullanıcıların açık alanların para yatırmasını beklemek yerine likit madencilik havuzlarına para yatırmalarına olanak tanıyacak.

Bancor, DAO tarafından desteklenmektedir ve şu anda Defi platformu ile EOSIO blok zinciri arasında zincirler arası bir birlikte çalışabilirlik planı üzerinde çalışmaktadır.

Şu anda proje ekibi kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya hazır, ancak platformun yükseltilmesi farklı aşamalarda gerçekleştirilecek. Yükseltmenin ilk sunumu 2022’nin ilk çeyreğinde başlayacak.

Ayrıca okuyun: New York Federal Rezerv Bankası ve BIS, dijital varlık inovasyonunu desteklemek için işbirliği yapıyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap