1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. MATIC fiyat analizi: MATIC %16 toparlanmayı geride bıraktı, Londra sert çatalı Polygon ana ağına ulaştı

MATIC fiyat analizi: MATIC %16 toparlanmayı geride bıraktı, Londra sert çatalı Polygon ana ağına ulaştı

guncel coin haberleri

  • Poligon (MATIC), %16 geri teperek en iyi kripto para birimlerini geride bıraktı
  • Polygon, 100 kat daha hızlı olduğunu iddia ettiği özyinelemeli bir SNARK olan Plonky2’nin ilk çıkışını duyurdu
  • EIP1559 ve ilgili EIP’ler, 18 Ocak’ta Poligon ana ağında etkinleştirilecek

Polygon (MATIC), piyasa düşerken yatırımcıların altcoinlere alım yapmasıyla %16 yükselerek 2.33 dolardan işlem gördü. WhaleStats’ın verilerine göre, büyük yatırımcılar son 24 saat içinde milyonlarca MATIC tokeni satın aldı. Polygon topluluğu, Associated Press’in (AP) NFT pazarını Polygon blok zincirinde başlatacağı haberini de neşelendirdi. Polygon ayrıca, mevcut alternatiflerden 100 kat daha hızlı olduğunu ve Ethereum ile doğal olarak uyumlu olduğunu iddia ettiği özyinelemeli bir SNARK olan Plonky2’nin çıkışını da duyurdu. Geçen yıl Mumbai test ağında EIP-1559’u başarıyla yükselttikten sonra Polygon, uzun zamandır beklenen Londra sert çatalının ana ağına geldiğini duyurdu. Bu doğrultuda, EIP1559 ve ilgili EIP, 18 Ocak’ta saat 03:00 ET/8AM UTC civarında ana ağda etkinleştirilecektir. EIP 1559, MATIC belirteçlerinin yakılmasını sağlayarak ücret görünürlüğünü artırdı.

kritik seviye
Direnç: 3,00 Dolar, 2,60 Dolar, 2,38 Dolar
Destek: 1,90 Dolar, 1,70 Dolar, 1,50 Dolar

MATIC/USD Günlük Grafik: Aralık

MATIC/USD günlük grafik

MATIC alıcıları, yakın zamanda 1,89$’a düştüğünden bu yana günlük tabloya hakim oldular ve fiyatları 2,20$ hareketli ortalamanın (MA 50) ve 2,31$ yatay işaretinin üzerine yönlendirecek bir ralli düzenlediler. Yükseliş kurulumunun analizi, ihlali boğaları daha da artırabilecek 2.38/48 $ alanına baskı yapma hareketini destekliyor.

Alternatif olarak, satıcılar yeniden ortaya çıkarsa, ilk destek alanı 1,90 dolar ile yükselen trend çizgisi bariyeri arasında oluşabilir. Aşağı dalış, 1.70$’daki yatay destek çizgisi, hareketli ortalama (MA 200) direnç ve 1.60-1.50$’daki desteğin testini geciktirebilir. Alıcılar ise kontrol altında ve hiçbir zayıflık belirtisi göstermiyor.

MATIC/USD 4 saatlik grafik: Değişken
MATICUSD_4_Hour_Jan_11.jpeg.webp

MATIC/USD 4 saatlik grafik

Haftanın başında MATIC, ABD doları karşısında 1,90 doların üzerine çıkmaya başladı. MATIC/USD, 4 saatlik hareketli ortalamanın (50 ve 200 MA) üzerinde ve yükseliş bölgesine doğru 2.31$ alanını kırdı. Bu arada, dalgalanmanın büyük olasılıkla 2,38 dolar ve 2,48 dolar seviyelerinde direnç bulması bekleniyor.

Boğalar yakın vadede hafif bir yukarı yönlü yörünge oluşturmaya devam ettiği sürece odak yukarı yönde kalacaktır. Yine de, momentum göstergeleri henüz yükselişin devamını dile getirmedi, bu da tüccarların temkinli adımlar atmaya devam edebileceğini gösteriyor. RSI, 70 aşırı alım bölgesine yakın görünüyor ve pozitif bölgeden dönmek için bir duvara çarpabilir.

Not: Kryptomoney.com bir finansal danışman değildir. Lütfen görüntülenen herhangi bir finansal varlığa veya ürüne veya faaliyete para yatırmadan önce araştırmanızı yapın.Yatırım sonuçlarınızdan sorumlu değiliz

Resim Kredisi: Shutterstock

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisiyle derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap