İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Finans Haberleri
  3. Markafoni neden kapandı?

Markafoni neden kapandı?

featured

2008 yılında yayın hayatına başlayan ve oldukça popüler olan kendi alanında bir ilk olan Markafoni e ticaret sektöründe çok önemli bir oyuncuydu. Şirket sürekli büyüdü. 2011 yılıda Naspers tarafından şirketin %70’i satın alındı. 3 yıl sonra 2014 yılında Markafoni’nin tamamı Naspers tarafından satın alındı. Şirketin sahipleri olan Sina Afra, Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari şirketten ayrıldı.

Ancak son zamanlarda Markafoni’nin küçüleceği ya da kapanacağı konuşuluyordu. Bu noktada herkes bir küçülme beklentisi içindeydi. Hatta bir satın alma teklifi de şirket tarafından geri çevrilmişti. Ancak Markafoni sitesinden yaptığı resmi açıklama 30 haziran’da markafoni’nin tamamen kapanacağını belirtti. 30 haziran’a kadar tüm sevkiyatların yapılacağını belirten Markafoni ‘nin kimseyi mağdur etmeyeceğine eminiz. Ancak Markafoni gibi kurumsal başarılı ve müşteri odaklı bir firmanın kapanıyor olması gerçekten çok üzücü Markafoni ciddi bir takipçi kitlesine sahipti… bu haber markafoni sevenlerini yeni arayışlara itecek gibi duruyor.

Markafoni’nin kapanma nedeniyle ilgili net bilgiler henüz paylaşılmadı ancak kapanmanın en temel nedeni piyasanın daralması, operasyonların, yeterli karlılığı sağlamaması olarak kabul ediliyor. konuyla ilgili markafoni tarafından açıklama geldiğinde bu yazımızı güncelleyeceğiz.

NASPERS Kimdir?

Naspers Firması kürsel bazlı büyük bir online yatırım firmasıdır. 1915 yılında kurulan firma 130’dan fazla ülkede hizmet sunan, geniş tabanlı, çok uluslu bir internet ve medya grubudur. Ülkemizde de LetGo ve PayU Naspers’a aittir. Güney Afrikalı şirket Güney afrika borsasına kote olmuş durumdadır. Naspers, kapanmanın sadece markafoni için geçerli olduğunu Diğer gruplarda büyümenin devam edeceğini beklediklerini söyledi.

güncelleme: naspers markafoninin kapanma nedeni olarak “iş modellerinin kendilerine uymaması” gibi bir açıklamada bulundu

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap