1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Marathon, Bitcoin ve ASIC’i satın almak için 500 milyon dolar borç toplamayı hedefliyor

Marathon, Bitcoin ve ASIC’i satın almak için 500 milyon dolar borç toplamayı hedefliyor

Marathon, Bitcoin ve ASIC'i satın almak için 500 milyon dolar borç toplamayı hedefliyor

Kripto para madenciliği devi Marathon (NASDAQ: MARA), en büyük piyasa değerine sahip kripto para birimine yapılan yatırımı artırmayı umuyor. Şirket bir basın açıklamasında, daha fazla Bitcoin (EXANTE: Bitcoin) ve ASIC satın almak için toplam anapara tutarı 500 milyon ABD Doları ve vadesi 1 Aralık 2026’da dönüştürülebilir kıdemli senetler ihraç etmeyi planladığını belirtti.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Marathon, işlemin halen piyasa ve diğer şartlara tabi olmasına rağmen, senet sahiplerinin senetlerini ancak “belirtilen şartlar ve belirli süreler” halinde değiştirebileceklerini belirtti. Senetlerin faiz oranı, başlangıç ​​döviz kuru ve diğer koşulları, ihraç ve fiyatlama sırasında belirlenecektir.

Şirket, “Marathon, ihraçtan elde edilen net geliri, Bitcoin veya Bitcoin madencilik makinelerinin satın alınması da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlıyor” dedi.

Fidelity Investments, madencilik şirketi Marathon’un hisselerini satın aldı

Hareket, 9 milyar dolarlık varlığı yöneten bir yatırım şirketi olan BlackRock’un Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’de hisse satın almasından sonra yapıldı. 30 Haziran’daki 13F formuna göre BlackRock, Marathon Digital Holdings’in %6,71’ini (yaklaşık 207 milyon ABD Doları) ve Riot Blockchain’in %6,61’ini (yaklaşık 175 milyon ABD Doları) satın aldı. Pozisyonlarının toplam değeri 38296 milyon dolar.

Avrupa Birliği

Bu haberden etkilenen Marathon’un hisse fiyatı %9’dan fazla düştü. Basın tarihi itibariyle, MARA’nın işlem fiyatı 69,03 ABD$, piyasa değeri ise 6,81 milyar ABD$’dır.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den derlenen 0x bilgisi.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap