1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Manta Network, daha ölçeklenebilir Web3 gizlilik çözümlerine ihtiyacımız olduğunu söylüyor

Manta Network, daha ölçeklenebilir Web3 gizlilik çözümlerine ihtiyacımız olduğunu söylüyor

guncel coin haberleri

Manta Network COO’su Kenny Li, web3 gizlilik ölçeklenebilirliği sorunlarının ele alınması gerektiğini vurguluyor. DeFiCon’da web3 alanındaki önde gelen birkaç liderle yaptığı bir yuvarlak masa tartışmasında, mahremiyetin herkesin karşılayamayacağı bir lüks olma potansiyeline sahip olduğunu savundu.

Li’nin yorumları, Obscuro proje kurucusu James Carlyle, Secret Fund’dan Carter Wetzel ve Railgun’dan Kai ile, merkezi olmayan finans Niche Market’te yükselen bir alan olan Privacy Finance veya PriFi’ye odaklanan bir panel tartışması sırasında geldi.

Tartışmanın ana temalarından biri, web3’teki mahremiyet hakkındaki mevcut konuşmanın, anonimliğin suçu nasıl körüklediğine dair yaygın eleştirinin nasıl ötesine geçmesi gerektiğiydi. Bu nedenle, katılımcıların gizliliğin web3’ün temel bir unsuru olması gerektiğini vurgulamayı seçmelerinin gerçek nedenlerinden bazıları. Carlisle diyor ki:

“Gizlilik temelde önemlidir, insanlar kötü bir şey yapmıyorsam insanların ne yaptığımı görmeleri umurumda değil deseler de. Ama bence bu bundan daha önemli. Dünyayı istemiyorum. bankamın ne olduğunu bilmek İşlem ve harcamamın amacı.”

Carlyle’ın meslektaşları, daha fazla mahremiyet ihtiyacı konusunda tamamen hemfikir. Ancak zorluk, tüm web3 kullanıcıları için gizliliği sağlamak. Lee’nin belirttiği gibi, şu anda en büyük zorluklardan biri mahremiyetin maliyetidir. Lee dedi ki:

“Bence gaz maliyeti kesinlikle bir faktör çünkü günün sonunda, gaz maliyetleri yüksekse, mahremiyet bir hizmet olmaktan çıkıyor – bu bir lüks haline geliyor. Bu yüzden hepimiz bir çözüm bulmaya çalışıyoruz Uyum sağlayacak çözümler ve gizliliğin daha sorunsuz çalışmasını sağlayın ve bence hepimiz buna farklı yaklaşımlar izliyoruz.”

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Manta Network’ün ortaya çıkardığı her şey, muhtemelen kullanıcılarının yararınadır. Sonuçta, birkaç blok zinciri projesi daha demokratik olduğunu iddia edebilir. Geçen yıl, tanınmış Manta Network topluluğu Calamari Network’ün IDO planını reddetmişti.

Manta’nın Kusama blok zincirine hizmet veren kanarya ağı Calamari, Eylül ayı sonlarında gerçekleşmesi gereken MISO’da bir IDO duyurdu. Ancak topluluk, Discord ve Telegram’daki fikre karşı çıkmakta hızlı davrandı ve oylamanın kesin olarak reddedilmesine neden oldu. Calamari’nin ekibi bu fikir içindi, ancak sonunda topluluk fikir birliğini benimsedi ve IDO’yu rafa kaldırdı.

Web3’ü uygulamaya birkaç yıl kalmış olsak da, artan bir fikir birliği görmek cesaret verici. Gizlilik, web3’ün temel direklerinden biri olmalı ve herkes buna erişebilmelidir. Artık bunu gerçekleştirmek toplumun elinde. Lee dedi ki:

“Bitcoin’in orijinal fikri ve eşler arası bir yaklaşıma odaklanan saf işlemler. Gizlilik kavramı takma adın dışında yoktu, ancak o zamandan beri işler gerçekten değişti ve ihtiyaçlar değişti.”

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap