İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Maliye Bakanı, Hindistan’ın Bitcoin’i para birimi olarak tanıma planı olmadığını söyledi

Maliye Bakanı, Hindistan’ın Bitcoin’i para birimi olarak tanıma planı olmadığını söyledi

Maliye Bakanı, Hindistan'ın Bitcoin'i 1 para birimi olarak tanıma planı olmadığını belirtti.

2021 kış toplantısında tartışılan kripto para yasa tasarısı ile ilgili sorular ve cevaplar, son meclis toplantısında gerçekleştirildi.

Şu anda Hindistan’ın kripto para birimi faturası ısınıyor. 29 Kasım’da Hindistan Parlamentosu’nda kripto para yasa tasarısı hakkında küçük bir tartışma yapıldı.

Tartışma sırasında Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, Bitcoin’i Hindistan’da bir para birimi olarak kullanmayı düşünüp düşünmediğini sorguladı.

Bakan, “Hayır.

Tartışma yazılı olarak sağlanır ve aşağıdaki fotoğrafta görebiliriz.

Maliye Bakanı, Hindistan'ın Bitcoin'i 1 para birimi olarak tanıma planı olmadığını belirtti.

Bu mektupta, Maliye Bakanının yalnızca temel kripto para teknolojisinin benimsenmesini desteklemek için konuştuğunu görebiliriz. Ancak kripto para yasağı konusunda hiç şüphe yok, ancak yine de Hindistan Maliye Bakanı’nın bir yasaktan ziyade kripto para düzenlemesine karşı olumlu bir tutum içinde olduğunu görebiliyoruz, çünkü geçmişte Hindistan’ın yasaklayacağını hiç söylemedi ve Hindistan yasaklarsa, kalıcı olarak yasaklamayacaklar, bir pencere açacaklar.

Economic Times’taki bir rapora göre, Hindistan Merkez Bankası, 1934 Yasasında sanal para biriminin (kripto para birimi) tanımını içerecek şekilde değişiklikler önerdi.

29 Kasım’da, merakla beklenen Hindistan kripto para yasa tasarısı tartışılıyor ve tasarının uygulanmasını onaylamak için daha fazla tartışma yapacaklar. Ancak ilginç olan Capitol’de bugün başlayan tartışmanın sonucunun ne olacağı.

Hint kripto para topluluğunun statükosunun panikle dolu olduğunu belirtmekte fayda var, ancak kripto para yasağı haberlerini umursamadan hizmetlerini yeni bir düzeye taşıyan birçok kripto para hizmeti hala var. Özellikle, Singapur’un kripto para borsası CoinStore, kripto para hizmetlerini Hindistan’da dağıtmayı ve 3 ofis açmayı planladığını duyurdu.

Ayrıca okuyun: Coinstore kripto para borsası Hindistan’da 3 yeni ofis açacak

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazar Jitender’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap