1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. LUNA’nın 100 doları aşmasıyla birlikte, Terra’daki DeFi değeri 21 milyar dolarlık rekor seviyeye yükseldi

LUNA’nın 100 doları aşmasıyla birlikte, Terra’daki DeFi değeri 21 milyar dolarlık rekor seviyeye yükseldi

guncel coin haberleri

Merkezi olmayan ödeme ağı Terra’nın yerel tokeni LUNA, Cuma günü Avrupa saatiyle 100 doların üzerine çıkarak kripto para piyasasında “Noel Baba toparlanmasına” öncülük etti.

Tüccarlar, Perşembe günü %10 düşüşle 85 ABD dolarına düşmeden önce Asya seansının başlarında LUNA’yı 96 ABD dolarına geri getirdi. Ardından, kripto para borsası Binance, Terra ağında yayınlanan istikrarlı para birimi UST’yi listeleyeceğini ve LUNA’yı 100 doların üzerine çıkaracağını duyurdu. Fiyatlar bu seviyede dirençle karşılaştı ve yazının yazıldığı sırada 5 sent düştü.

Analiz aracı DeFi Llama’dan elde edilen veriler, fiyat artışlarının Terra’daki Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolündeki toplam değer kilidinin (TVL) 21 milyar doları aşmasına neden olduğunu ve bu da onu Ethereum’dan sonra en büyük DeFi ekosistemi haline getirdiğini gösteriyor. Bu rakam, Çarşamba günkü 18 milyar ABD dolarından yaklaşık 3 milyar ABD doları artış anlamına geliyor.

Bunların arasında 9 milyar ABD dolarından fazla, istikrarlı bir madeni para tabanlı gelir getirici uygulama olan Anchor’da kilitli durumda. Terra akıllı sözleşmeleri kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan bir borsa olan TerraSwap için TVL, geçen haftaya göre %81 artarak 2 milyar doları aştı.

DeFi protokolü, borç verme ve işlemler gibi finansal hizmetler sağlamak için aracılar yerine akıllı sözleşmelere dayanır.

Değer, sözleşme başına ortalama 1,6 milyar dolardan fazla olan 13 sözleşmeye bölünmüştür. Buna karşılık, üçüncü en büyük DeFi ekosistemi olan Binance Smart Chain, protokol başına 73 milyon dolara sahip ve bunun 17 milyar doları 232 protokolde kilitli.

Bazı insanlar Anchor gibi uygulamaların Terra’nın yatırımcılara olan çekiciliğini artırdığını söylüyor. “Yıllık %20 faiz oranı [annual percentage yield] Yatırım şirketi Steinberg Invest’in kurucusu Marvin Steinberg, CoinDesk ile bir Telegram mesajında ​​şunları söyledi:

LUNA’nın fiyat artışı, Kasım ayındaki token mekanizmasındaki değişikliklerden (arzı periyodik olarak azaltan “yakma” özelliği gibi) ve Terra Promosyonu üzerine kurulu merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamasından etkilenen daha geniş bir çok aylı rallinin parçası. artan program faaliyetleri. Bu, LUNA’yı 36 milyar ABD doları piyasa değeri ile dokuzuncu en büyük kripto para birimi olarak tanıtıyor.

Bilgi kaynağı: FXSTREET’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap