1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. LCX Borsası 6,8 Milyon Dolarlık Kayıpla Karşı Karşıya, Sıcak Cüzdan Tehlikeye Girdi

LCX Borsası 6,8 Milyon Dolarlık Kayıpla Karşı Karşıya, Sıcak Cüzdan Tehlikeye Girdi

guncel coin haberleri

LCX borsasının sıcak cüzdanı, sıcak cüzdanında küçük bir saldırıya uğradı ve yaklaşık 6,8 milyon dolar değerinde kripto varlığını kaybetti.

LCX, Lihtenştayn merkezli bir kripto para borsasıdır. Borsa, aynı zamanda Dünya Ekonomik Forum Merkezi’nin bir üyesi olan, düzenlenmiş bir merkezi kripto para birimi değişimidir.

LCX borsası, sıcak cüzdanlarının bir tür saldırıyla karşı karşıya olduğunu doğruladı, bu nedenle diğer tüm fonları korumak için borsa, borsadaki tüm para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, ilk olarak saldırıyı tanımladı ve borsadan bilinmeyen bir cüzdan adresine taşınan çok miktarda ethereum tokeni buldu.

Buna yanıt olarak, bir Twitter kullanıcısı, borsaların sistemlerinde bireysel olarak fonları hareket ettirebileceğini söyledi. Ancak LCX borsası, bunun sıcak cüzdana yapılan bir saldırının parçası olduğunu doğruladı ve LCX yakında saldırı hakkında tam bir güncelleme sağlayacak.

Yaklaşık bir saatten fazla bir süre sonra, LCX borsası Twitter üzerinden sıcak cüzdanlarının çalındığını ve ETH, USDC, EURe, LCX tokenlerini kaybettiklerini doğruladı.

Tüm hesaplamalara dayanarak, LCX toplamda yaklaşık 6,8 milyon dolar değerinde kripto varlığı kaybetti. PeckShield tarafından sağlanan fotoğrafta tüm çalınan fonların bir listesi görülebilir.

LCX’te çalınan fonların ayrıntıları. Kaynak: PeckShield.

LCX, kullanıcıların kayıp fonları için geri ödemeleri açıklamadı, ancak borsa, kullanıcılarının fonlarının güvende olduğunu ve bunları düzeltmek için güvenlik olaylarını araştırdıklarını doğruladı.

“Bu zor zamanda müşterilerimizin, diğer borsaların, güvenlik uzmanlarının ve daha geniş kripto para birimi topluluğunun desteği için son derece minnettarız.”

Son zamanlarda, ImmuneFi araştırması, kripto para birimi endüstrisinin karşı karşıya olduğunu buldu.

Sadece 2021’de 10.2 milyar dolar kayıp. Kaybedilen miktar, kötü aktörlerin tüm dolandırıcılıklarını, bilgisayar korsanlığını ve kötü niyetli faaliyetlerini içerir.

Ayrıca okuyun: ABD’deki Bitcoin madenciliği faaliyeti 1 yılda 8 kat arttı

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap