İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kuzey Kore bağlantılı bilgisayar korsanları Liquid.com hack’inden sonra 91 milyon dolar akladı

Kuzey Kore bağlantılı bilgisayar korsanları Liquid.com hack’inden sonra 91 milyon dolar akladı

guncel coin haberleri

Chainalysis, Liquid.com’dan çalınan kripto paranın Kuzey Kore adına çalışan bir parti tarafından kontrol edilen cüzdanlara aktarıldığını öğrendi. Analistler, saldırganların Ether (ETH) ile 67 farklı ERC-20 tokeni takas etmek için DEX platformunu kullandığını söyledi.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Daha sonra ETH karıştırıldı ve ardından BTC ile değiştirildi. Daha sonra, suçlular BTC’yi karıştırdı ve fonları Asya merkezli kripto para birimine fiat borsalarına yatırdı. Chainalysis’in tahminlerine göre, bilgisayar korsanları 91 milyon dolardan fazla kripto para akladı.

chainalysis.com Liquid, 90 milyon dolarlık kayıptan sonra FTX’ten 120 milyon dolarlık borç finansmanı çekiyor

Ağustos 2021’de Liquid.com, yetkisiz kullanıcıların borsanın kripto para cüzdanlarından bazılarına eriştiğini duyurdu. Daha sonra bir Japon kripto para borsası, bilgisayar korsanlarının çok partili hesaplama (MPC) saklama sistemine saldırdığını ima etti.

Şirket, Singapur’daki yan kuruluşu Quoine Pte tarafından kullanılan MPC cüzdanının (kripto para birimlerinin depolanması ve teslimat yönetimi için kullanılan) bilgisayar korsanlarının ana hedefi olduğunu söyledi. Borsa daha sonra “maksimum güvenliği sağlamak için” MPC altyapısını yeniden yapılandırdığını kaydetti.

Doğrudan EXANTE hesabınızdan Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil 50’den fazla küresel finans piyasasına erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap