İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT Saatleri

EFT işlemleri belirli saatler içerisinde gerçekleştirilir. Bu yazıda size Kuveyt Türk EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

Kuveyt Türk EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – Kuveyt Türk EFT Saati Bitişi: 17:20


 

Kuveyt Türk Swift Kodu :KTEFTRIS – Kuveyt Türk EFT Kodu :0205


 

Yukarıdaki saatler içinde EFT işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. EFT saatleri dışında EFT işlemi başlatmanız durumunda EFT saati gelene kadar, para transferiniz bekletilir.

Kuveyt Türk EFT Saati Kaça Kadar?

EFT işlemleri günün belirli bir saatine kadar yapılır, daha sonra durdurulur. Kuveyt Türk’ün EFT saati bitişi 17:20’dir. Bu saatten sonra yapılacak EFT işlemleri bir sonraki mesai gününün EFT saatinde işleme konur. Acil olarak para transferi yapıyorsanız EFT saatini geçirmemeniz gerekiyor, yoksa saatlerce transfer işleminin tamamlanmasını beklersiniz.  Örneğin cuma günü EFT saati geçtikten sonra EFT işlemi başlatmanız durumunda, pazartesi günü EFT saati başlangıca kadar para transferiniz karşı hesaba ulaşmaz.

Kuveyt Türk EFT Saatleri
Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk EFT Saati Kaçta Başlıyor?

EFT işlemlerinin tamamlanabilmesi için EFT saati başlangıcına kadar beklemeniz gerekir. Kuveyt Türk’ün EFT saati başlangıcı 09:00’dur. Bu saatten sonra yapılacak EFT işlemleri hızlıca gerçekleştirilir.

Siz haftanın her günü, günün her saati EFT işlemini başlatabilirsiniz ancak para transferinin karşı hesaba ulaşması ancak EFT saatinin başlaması ile olur.

Kuveyt Türk EFT saatleri müşterilerine işlemlerinde zaman kazandırmak amacı ile yeniden düzenlenmiştir. Banka EFT saatleri kaça kadar? Banka tarafından yeni yapılan düzenlemeler ile 2016 yılı için EFT para transferi işlemlerinin başlangıç saati hafta içi mesai günlerinde sabah saat 09:00 iken EFT saati bitiş saati hafta içi akşam saat 17:20 olarak belirlenmiştir.

Müşteriler belirtilen bu saatler içerisinde Kuveyt Türk Banka şubelerinden ya da internet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. EFT saati kaça kadar? Sorusu para transferi işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilebilmesi için önemlidir.

Kişiler belirtilen bu saatler içerisinde gerçekleştirdikleri EFT işlemlerinde herhangi bir gecikme yaşamazlar. EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen işlemler sonucunda transfer edilen para bankaların yoğunluklarına gör minimumun 5 dakika ile maksimum 30 dakika arasında ilgili hesaba sorunsuz bir şekilde aktarılmaktadır.

Bu neden ile bankaların yoğunlukları göz önünde bulundurularak para transfer işlemleri uygun saatler içerisinde yapılmalı ve işlemlerde sorun yaşanmaması için bu saatlere özen gösterilmelidir.

Katılım bankacılığı alanında kurulmuş olan ve kurulduğu tarihten bu yana Türkiye’de hizmet vermeye devam eden tam adı Kuveyt Türk Katılım Bankası olan banka özel girişim bankaları arasında yer almaktadır. 1989 yılında özel finans kuruluşları özelliklerinde kurulmuştur. Katılım bankacılığı alanında yatırım faaliyetleri gösteren Kuveyt Türk Bankası bireysel ve kurumsal müşterilerine birçok banka hizmeti ile finansal işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır.

Kuveyt Türk Bankası müşterilerine EFT uygulamalarında da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Banka hesapları üzerinden EFT para transfer yapmak isteyen müşterilerinin işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmeleri için EFT para transferi işlemleri saatlerini uzun bir zaman dilimi içerisine yayan banka EFT saati düzenlemeleri ile müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Kuveyt Türk EFT saatleri hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap