1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kurumlar Defi’ye dikkat ediyor – bu ne anlama geliyor? – 0x bilgisi

Kurumlar Defi’ye dikkat ediyor – bu ne anlama geliyor? – 0x bilgisi

guncel coin haberleri

TVL’deki en büyük Defi protokollerinden biri olan Aave, izinli madencilik havuzu Aave Arc’ı 30 kurumun katılmasıyla başlattı. Kurumların Defi’ye önem verdiği açık. Bunun anlamı ne? Bu benim fikrim.

Delphi nedir?

Defi, izinsiz bir blok zinciri üzerine kuruludur, bu nedenle KYC/AML zorunlu değildir. Tarihsel olarak, Defi piyasası katılımcıları büyük ölçüde bilgili perakende yatırımcılar ve kripto-yerli kurumlarla sınırlıydı. Defi’de yeniyseniz, bu web sitesi anlamanıza yardımcı olur.

2020’nin ortasından bu yana Defi yazı başladı ve TVL’si önemli ölçüde büyüyerek 232 milyar dolara (%750 yıl yıl) ulaştı. Ethereum lideri Defi ve diğer katman1’ler hızla izledi. Erken benimseyenler, Defi ekosisteminin büyümesine katkıda bulundular ve çeşitli verim çiftçiliği stratejileri yoluyla sulu verimlerin (%10.000’in üzerinde APY) tadını çıkardılar.

image-3-1024x317.png.webp

Defi TVL (Kaynak: Defi Llama)

Defi bebekliktir

Yakın zamanda Defi çetesine atladıysanız bile endişelenmeyin. Geçikmedin. Consensys’e göre 2021’in ikinci çeyreği itibarıyla Ethereum adreslerinin yalnızca %1,8’i Defi protokolüyle etkileşime girdi. Defi henüz emekleme aşamasında.

image-4-1024x374.png.webp

Ethereum adreslerinin yalnızca %1,8’i Defi protokolüyle etkileşime girer (Kaynak: Consensys)

Defi, kurumlar tarafından büyük ölçüde kullanılmadı

Aynı zamanda, geleneksel kurumlar, BTC ve ETH fiyat sabitlenmiş ürünler, kripto para birimi VC’lerinden LP’ler ve kripto para birimi altyapı stoklarına yapılan yatırımlar aracılığıyla kripto para birimlerine giderek daha fazla para akıtıyor. Ancak, KYC/AML yeteneklerinin eksikliği nedeniyle Defi, geleneksel kurumlar tarafından büyük ölçüde kullanılmamıştır.

Stabilcoin verim çiftçiliği onların hedefidir

Kurumlar öncelikle stabilcoin verim çiftçiliği ile ilgilenmelidir.Kurumsal düzeydeki Defi protokolleri (AAVE, Compound, Uniswap, vb.) düşük ila orta tek basamaklı APY sunar (ancak kripto para birimi degeni için bu yeterli değildir. Riskli Defi protokolleri genellikle çift basamaklı, hatta üç basamaklı APY sunar) Ve hala geleneksel bankalardan çok daha iyi

image-6-1024x629.png.webp

AAVE’de Stablecoin APY (Kaynak: AAVE)image-5-1024x564.png.webpÇeşitli Defi protokollerinde Stablecoin APY (Kaynak: Coindix)

Kurumlar, USDT ve diğer algoritmik stabilcoinler yerine USDC’yi (veya diğer kurumsal destekli stabilcoinleri (JP Morgan ve Paypal tarafından geliştirilenler gibi) tercih edebilirler), ayrıca sigortalı Defi protokollerini tercih edebilirler.

image-7-1024x598.png.webp

Stablecoin piyasa değeri trendi (Kaynak: Coingecko)

Web3 VC tarafından desteklenen Defi protokolleri düzenlenecek

Çoğu web3 VC destekli Defi protokolünün (özellikle ABD tabanlı) 3 yıl içinde düzenleneceğini ve KYC/AML’nin uygulanacağını tahmin ediyorum. Özellikle, SEC, Uniswap Labs ve Terraform Labs gibi büyük Defi protokollerini araştırdı) Bence çoğu muhtemelen teslim olacak.

Giderek daha fazla Defi protokolü düzenleniyor ve kurumlar Defi ekosistemine girebilecek ve verim çiftçiliğinin getirilerini önemli ölçüde azaltacak.2020-21’de inanılmaz Defi getirilerini kaçıracağız

Düzenlenmemiş Defi Protokolleri Bir Arada Var Olacak

Yine de, düzenlenmemiş (umarım merkezi olmayan) Defi protokollerinin bir arada var olmasını istiyorum. Cryptocurrency yerel geliştiricileri ve degen ekosistemi destekleyecektir. Perakende yatırımcılar ve kripto konusunda bilgili kurumlar oyunlarını sürdürebilecekler ancak çok daha düşük getirileri kabul etmeleri gerekecek.

Defi türevleri ve arbitraj sonraki Alfa’dır

Defi türevlerinin ve arbitrajın bir süre daha iyi durumda kalacağına inanıyorum. Bununla birlikte, kripto ve nicelik konusunda bilgili yatırımcılarla sınırlıdır. Normie için fırsat penceresi kapanıyor.Mümkün olduğunca verim çiftçiliğinin tadını çıkarın ve getirilerinizi en üst düzeye çıkarın

Bu içeriği beğendiyseniz, lütfen beni takip edin. Daha fazla bilgi edinebileceksiniz.

Bilgi kaynağı: 0x bilgisi ile GLOBALCOINRESEARCH’dan derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap