1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kurt’un kişisel blogu: 2021 BSV’de

Kurt’un kişisel blogu: 2021 BSV’de

guncel coin haberleri

2021 hayatımın en yoğun yılı. Kızım Nisan ayında doğdu. Temmuz’da evimizi sattık ve Ağustos’ta Chicago’dan Miami’ye taşındık. Bir kez COVID-19 ile enfekte olmuş olmalıyım ve tekrar enfekte olduğumdan şüpheleniyorum. CoinGeek konferansları, Bitcoin Derneği etkinlikleri, düzinelerce podcast görünümü… BBC, Yahoo Finance, NBC, HackerNoon, vb. tarafından yayınlandım, seçildim veya alıntılandım.

Başlıca öne çıkanlardan bazıları, Patrick Bet-David Podcast, Kitco News ve David Lin’deki görünüşlerim ve hatta Stefan Molyneux’ün garip bir bölümüydü, ancak hepsi çok ilginç bir kamera hücresi görünümüyle başladı.

arka fon

Birçok insan hikayemi biliyor; Çok fazla dramatik uzun vadeli Bitcoin yaşadım. Kasım 2020’de CoinGeek ekibine katıldığımda sadece editör veya podcast yayıncısı olmak istemedim. İnsanların unuttuğu hikayeleri anlatmaya odaklanmak istiyorum ama bu başlık nedir? “Baş Hikâye Anlatıcısı”nı uzun zaman önce düşünmüştüm ama bu başlık gerçeği ciddiye almayabileceğimi gösteriyor.Birkaç hafta uğraştıktan sonra, yazı masasında “baş tarihçi”yi tartıştık ve konu tıkandı.

Ancak bu yeni zorluklara yol açtı. Geçmişte hikayeyi anlatmak için bazı çapalar var, ancak onu bugünün okuyucuları için çekici kılıyor. Bitcoin İç Savaşı’nın ilk günlerinde Blockstream’in beni gerçekten sinirlendiren şeyi tam olarak hatırlıyorum ve bu onların finansal destekçileri MasterCard’ın çıkar çatışmasıydı. Bu tartışmanın başlangıcından bu yana, birçok BSV insanı gitmiş olabilir, ancak 2015-16 gibi erken bir tarihte, küçük blokerlerin risk sermayesi ilişkisini r/BTC subreddit gibi yerlerde tartışmak nadir değildi, ancak bu konuşma BCH’yi takip etti. ve BSV’nin ortaya çıkmasıyla, büyük ölçüde ortadan kalktı ve artık BTC çöpçatanlarını tartışmak için pek çok neden yok.

Bana bunun BSV topluluğunu hayata döndürebilecek ve bugün neden burada olduğumuzu anlamalarını sağlayacak mükemmel bir hikaye olduğunu düşündürüyor. Kısa cevap “Mastercard ve AXA Ventures” dır.

CoinGeek.com’un yeni baş tarihçisi olarak olağanüstü bir performans elde etti.

Tarihin derinliklerine inersek, diğer amacım, birçok insanın duyduğu ama aslında çok az kişinin bildiği şeyleri netleştirmeye yardımcı olmak. “Satoshi Nakamoto hiç BitcoinTalk kullanmadı” veya “Satoshi Nakamoto GitHub’ı hiç kullanmadı” gibi şeylerin açıklığa kavuşturulması gerekiyor, bu yüzden Bitcoin çatalına ne olduğu ve Bitcoin sansürünün dirençli olup olmadığı gibi şeylerin açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Makalenin açıklığa kavuşturulması gerekiyor mu? Bazı buruşmuş hikayeleri düzeltmeye yardımcı oldu.

Bu, CoinGeek’in haftalık canlı yayınının oluşturulmasına ve bakımına ektir. BSV’nin haftalık incelemeler, soru-cevap yapabileceği ve blok zinciri ekonomisinin kısıtlamalarından arınmış bir yer oluşturabileceği bir yer olmasını umuyoruz. “Sevimli” Alex Moon ile yönetici yapımcı olarak çalışın Bu kişisel bir vurgu.

Hayır, parayı ikiye katladın

Ardından, BTC’nin çifte harcama yaptığına ve tüm Maxi’lerin vagonda dolaştığına ve mümkün olan en kısa sürede “çifte harcama” kelimesini yeniden tanımladığına dair bazı ilginç haberler aldık. Neyse ki bizim için, “Hikaye 21’inci UTC’de 21:21 UTC’de gerçekleşti. 21. yüzyılda, 210.000 birimlik bir ağda 21 dolarlık sihirli bir küçük boşluk oluştu.” Jean İstismarın kasıtlı olduğunu ya da bu sihrin olduğunu biliyoruz. genellikle soğuk, karanlık evrenimizde hala var.

BSV’ye yapılan %51 saldırısına ne dersiniz?

Tabii ki, BTC çifte harcamasını (kamuya açık olarak doğrulanabilir bir hash değeriyle) tartışacaksak, muhtemelen BSV’ye ne olduğunu tartışmalıyız. ZuluPool takma adı altında gizlenmiş (ancak gerçek ZuluPool değil) bir veya iki kötü niyetli madencilik havuzu, bu yaz iki kez BSV’ye iki kat harcama yapmaya karar verdi. Resmi olarak, Bitcoin Derneği, BitMart borsası tarafından yapılan varsayımları dikkatlice inceledi ve gerçekten çok sayıda çifte harcamanın gerçekleştiğini belirledi. Ancak, raporlara göre, tam olarak sıfır kullanıcı parası kaybedildi.Bence, saldırının doğası halkla ilişkiler nedenleriyle görünüyor. Bu noktada kesinlikle yanıldığımı kabul etmiyorum, ancak birkaç ay sonra BitMart hırsızlığı kanıtlamak için halka açık bir karma sağlamadı, bu yüzden doğrulama bu kadar basitken sadece onlara mı güveniyoruz?

Temmuz’da söylediğim gibi, “Gerçekten bilmiyorum. Gerçeklerin aktığı postmodern bir dünyada yaşadığımız için cevap siyasallaştı.”

ve,

“Bu Bitcoin adresi [1G47mSr3oANXMafVrR8UC4pzV7FEAzo3r9] Karanlık ağda uzun süredir “cinsel şantaj” dolandırıcılığı, fidye yazılımı saldırıları ve diğer suistimaller için kullanılıyor. Cüzdandan milyarlarca dolar değerinde bitcoin geçti ve kullanıcının birkaç farklı tarihte birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi için ödeme yapabileceği ve böylece bir UTXO’yu bir yerden diğerine aktarabileceği görülüyor. ”

BTC’nin çifte harcaması doğru değilse, BSV de doğru değildir. En azından BSV’de dürüst düğümler, bunun kötü niyetli bir blok stopaj saldırısı olduğunun farkındadır – bu, Bitcoin teknik incelemesinin 5.4 bölümünü ihlal eder; bu, “bir düğüm bir çalışma kanıtı bulduğunda, tüm düğümlere Yayın yapacağını” belirtir. Milyonlarca kez söylediğim gibi, “saldırıların %51’i yok”, dürüst düğümler kötü niyetli zinciri geçersiz kılar ve yoluna devam eder. Hikayenin sonu.

GorillaDAO ve GorillaHavuz

Pat Thompson, bu yıl CoinGeek’in haftalık canlı yayınında GorillaDAO’nun kurulduğunu duyurdu ve tüm BSV sahiplerine paralarını dudaklarına koymaları için meydan okudu.Pat, yeni başlatılan Money Button SFP jetonunu kullanarak ilk DAO yöneticisi olarak görev yaptı ve BSV için Ape jetonları dağıttı ve ormandaki demokratik deney aceleyle başladı.

Ama her şey yolunda gitmiyor.

Bence birçok insan ne yapacağından veya kimin sorumlu olduğundan emin değil. Deney aslında DAO’nun hak ve çıkarlarından kimin sorumlu olduğunu dengeler, ancak insan doğası böyledir, üyeler sadece DAO’nun yapısı ve işleyişi hakkında tartışarak çok zaman harcar veya bu fırsatı görmezden gelir.

Hiç şüphe yok ki DAO, 100.000 dolarlık bir hazine gibi DAO’nun yapmak için oy verdiği şeyi yapabilir. Maymun içeri, maymun dışarı.Devam et muz

“Saldırı” ve “BSV sadece TAAL” eleştirisi çağında, beni etkileyen bir şey, BSV’de dürüst düğümleri çalıştırmak için gerçekten neyin gerekli olduğunu anlamanın gerçekten harika olacağını düşündüm. Geçen yaz, nChain’den biri bana insanların düşündüğü kadar teknik olmadığımı söyledi.Düzeltmek istediğim yollardan biri mütevazi olmak ve kendimi altyapıya kaptırmak.

Atları öğrenmenin vahşi bir ata binmeye çalışmaktan daha iyi bir yolu var mı?

Pekala, “root” ve GorillaPool önerisinin DAO tarafından onaylanmasından ve ana ağda başlatılmasından çok mutluyuz.Maden havuzu #704246’dan beri madencilik blokları olmuştur.

Deney devam ediyor ve madencilik havuzu yakın zamanda DAO’yu kaldırdı, ancak madencilik havuzu NFT işlem boyutu rekorunu kırdığı ve sats/megabayt madencilik veri parçasıyla ölçülen özellikle karlı bir alan olduğu için her şey yolunda gidiyor.En önemlisi, artık açık yüreklilikle söyleyebilirim ki, BSV düğümleri, ağları ve madencilik koşulları hakkında bilgi sahibiyim, böylece kişisel bilgimin yerinden dünyadaki en sevdiğim teknoloji hakkında otoriter bir şekilde konuşabiliyorum.

Kleiman vs Wright

Sanki yıl yeterince büyük değilmiş gibi, Kleiman ve Wright’ın yargılanması neredeyse dünya tarihimin BC/AD zaman damgası gibi. Yine Pat Thompson ile birlikte yaklaşık 5-6 hafta boyunca günlük denemeler yapıyoruz. Tahmini 70.000.000.000.000$ olduğu tahmin ediliyor, hatta Wilkie D Ferguson Federal Mahkeme Binası’nın rehin seviyesini açıklamak için “trilyon” kelimesini kullanan manşetlere bile rastladım.

Mahkeme 10-2 gündüz ofisim, otel odası da gece ofisim oldu. Her gece #SatoshiTrial özel canlı yayını bittikten sonra nihayet akşam yemeği yiyebildim.Kyle Rittenhouse’un deneyi her televizyonda yayınlandı ve devam eden Theranos deneyine az da olsa yer verildi.Bütün Kasım mahkeme, mahkeme, mahkeme

Andres Rivero ve ekibinin diğer üyeleriyle sıkı bir programda arkadaş olmaktan onur duyuyorum, ancak beni şaşırtan şey, davacıdan birini tanımaktan çok mutlu olmamdı – baş davacı Avukat Wilfriedman, beni çok daha fazla etkiledi. Kanalda mahkemeden (ve Twitter’dan) geldiğini düşündüğümden daha fazla.

Andres Rivero ve ben adliyenin dışındaydık.

Durum ısındıkça, daha fazla medya, birden fazla belgesel film ekibi (bu, önümüzdeki bir veya iki yıl içinde favori abonelik hizmetinizde çok sayıda Craig göreceğiniz anlamına gelir) ve çok sayıda Yerel haber ortaya çıkıyor.

yerel haber grubu

Benim durumumda, medyanın yönetimi birkaç kez kesintiye uğradı ve salonda Craig ile bire bir geçirmek ya da akşam yemeğine çıkmak, sadece dinlenmek ya da tarih, siyaset, bilim vb. hakkında konuşmak zorunda kaldım … ” Craig, Buckaroo Banzai ile geçmişini anlattığında, her sürücü, garson, kapıcı veya yoldan geçen kişi sıradaydı. Bu, video oyunu programlama makinesi kodu çağından efsanevi bir oyundur, Ve çok ilginç bir şeyler yemek ve içmek için onunla biraz özel zaman paylaşın.

Sonunda…

Bu yılı bitirirken neyi özetleyeceğimi seçmekte zorlanıyorum, unuttuklarım neler unuttum, BSV ekonomisindeki arkadaşlarıma Mutlu Noeller, Mutlu Yıllar, Mutlu Hanukalar, Mutlu Kwanzaa, Mutlu Bayramlar diliyorum. geri kalanımız, Yeni Yılda savaşmak için geri geleceğim, yeni başlayanlara danışacağım, inşaatçılarla görüşeceğim ve küçük engelleyicileri sorumlu tutacağım.

Arka planda çocukların seslerini duyduğumda, bunun değerlendirmeye alınması gereken yer olduğunu düşündüm.Bir baba ve koca olacağım, ara verin, çünkü her birinize her gün önemli bir şey yapmanızı hatırlatıyorum: birbirinize karşı nazik olun.

Bitcoin’de yeni misiniz? Bitcoin (başlangıçta Satoshi Nakamoto tarafından tasarlandı) ve blok zinciri hakkında daha fazla bilgi edinmek için nihai kaynak kılavuzu olan CoinGeek’in Bitcoin yeni başlayanlar bölümüne göz atın.

Bilgi kaynağı: COINGEEK’ten 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap