İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım
  3. Kripto Para Haberleri Koinbox.Net’te

Kripto Para Haberleri Koinbox.Net’te

featured

Kripto paranın ne olduğunu merak edenler ve bu alanda ilerlemeye yeni başlayanlar için bilmeleri gereken en önemli husus kriptografinin ne olduğudur. İnce kriptografi sistemini anlamaya çalışalım bu sistem matematiksel yöntemler bütünüdür. Gizlilik, kimlik denetimi, bilgi güvenliği gibi kavramlarını sağlamak için çalışan sistem matematiksel yöntemler ile oluşturulan yazılımdan meydana gelmiştir.

Bir bilginin iletimi esnasında bilgiye ulaşmak isteyen herhangi bir atağı engeller böylece bilgiyi dolayısı ile de bilginin göndericisini korumuş olur. Daha net bir ifade ile tarif edecek olursak kriptografi; okunabilen bir mesajın okunamayacak hâle dönüştürülmesidir. Bu sistemin gelişmesi internet ortamındaki iletişim ağının güvenliğini de arttırmış ve kripto para yazılımlarının gelişmesi için ortam hazırlamıştır.

Kripto para haberlerinde, karşımıza ilk olarak çıkan bitcoindir. Bu alanda en çok bilinen kripto para olarak popülerdir. Ethereum, Litecoin,Ripple, Steller, Neo ve Iota gibi pek çok kripto para çeşitleri bulunmaktadır. Kripto para bugüne kadar tanıdığımız diğer paralar gibi ele alınabilen cüzdanda taşınabilen bir para değildir.

Kripto Para Çeşitleri

Bu paraların üretiminde hiçbir devlet veya firma söz sahibi değildir çünkü merkezi bir üretime dayanmamaktadır. Kripto para dünyanın her yerinde ki kullanıcılar tarafından bireysel olarak üretilmiş ve değerlenmiş tir. Tamamen bireylerden oluşan bir zincir ağı ile meydana gelmektedir. Merkezi bir yönetim esasına dayalı değildir. Hızla ilgi çeken ve ilgileri üzerine toplamayı başaran kripto para çağın en iyi icadı olarak kabul edilmektedir.

Kripto para haberlerini yakından takip etmek istiyorsanız, Koinbox.Net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap