1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kripto para borsası BitMEX kendi tokenlerini çıkarıyor

Kripto para borsası BitMEX kendi tokenlerini çıkarıyor

guncel coin haberleri

Bugünün popüler konuları 12:45 153 153

Platform, Twitter üzerinden kripto para borsası BitMEX’in kendi tokenini piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Duyuruya göre borsa, BMEX tokenlerini 1 Şubat 2022’de airdrop olarak kullanmayı planlıyor. Borsaya kayıt olan ve KYC sürecini tamamlayan tüm kullanıcılar 5 BMEX + 10 USDT alacak.

Borsa, kimliklerini doğrulaması gereken üç kullanıcıyı davet etmek için 15 BMEX jetonu daha verecek. Platform ayrıca henüz belirlenmemiş işlemler için token dağıtacak. BitMEX, Ocak 2022’de token belgeleri göndermeyi planlıyor.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

BMEX’in maksimum ihraç süresi 450 milyon ve maksimum ihraç süresi 5 yıldır. Borsa, BMEX’in büyük çoğunluğunun kullanıcıları ödüllendirmek ve BitMEX ekosistemini geliştirmek için kullanılacağını iddia ediyor. Tahsisatın %20’si BitMEX çalışanlarına, diğer %25’i ise “tokenlere ve ekosisteme uzun vadeli taahhüt” için kullanılıyor.

Aslında tokenlar, Binance Coin (BNB), Huobi Coin (HT) gibi diğer varlıklara benziyor. Örneğin, BMEX belirteçlerinin sahibi indirimli işlem ücretleri alacak ve daha yüksek getirisi olan ürün getirileri elde edecek. Ancak borsa net rakamlar vermedi. BMEX’in 2022’nin ikinci çeyreğinden önce platformdan çekilemeyeceği unutulmamalıdır.

Ekim 2020’de ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), BMEX ve sahiplerine (kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes dahil), onu kayıt dışı bir ticaret platformu işletmekle ve CFTC’nin KYC ve AML kuralını ihlal etmekle suçlayarak dava açtı.

Buna ek olarak, ABD Adalet Bakanlığı ayrıca Hayes, Delo, Reed ve BitMEX’in iş geliştirme başkanı Greg Dwyer’ı banka gizliliği yasalarını ihlal etmekle suçladı.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap