1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kripto para borsası BitMart, “büyük ölçekli” güvenlik ihlali nedeniyle 150 milyon dolar kaybetti

Kripto para borsası BitMart, “büyük ölçekli” güvenlik ihlali nedeniyle 150 milyon dolar kaybetti

Kripto para borsası BitMart,

Borsa başkanı Sheldon Xia bir tweet’te, kripto para borsası BitMart’ın birkaç sıcak cüzdandaki büyük ölçekli güvenlik ihlalleri nedeniyle 150 milyon dolardan fazla kaybettiğini yazdı. Bilgisayar korsanları, BitMart’ın ETH ve BSC cüzdanlarından toplam yaklaşık 150 milyon dolarlık fon çalmayı başardı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Ancak PeckShield’e göre hackerlar SAFEMOON, BNB, BPAY, BabyDoge dahil olmak üzere farklı altcoinlerde yaklaşık 200 milyon dolar çaldı. Bunu söyledikten sonra Xia, herkese etkilenen tüm ETH ve BSC sıcak cüzdanlarının “BitMart’ta varlıkların küçük bir bölümünü depoladığına” dair güvence verdi.

“Şu anda kapsamlı bir güvenlik incelemesinden geçiyoruz ve ilerleme kaydettikçe güncellemeleri yayınlayacağız” diye ekledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, DarkSide bilgisayar korsanları hakkında önemli bilgileri elde etmek için 10 milyon ABD doları sağlıyor

Daha önce, iHodl bir kripto para kazanma ve borç verme platformu olan Celsius Network’ün BadgerDAO hackinde para kaybettiğini bildirmişti. Raporlara göre Celsius, hacker saldırıları nedeniyle yaklaşık 50 milyon ABD Doları kaybedebilir.

Aralık ayının başlarındaki bir ön uç istismar nedeniyle, Bitcoin borç verenlere odaklanan BadgerDAO protokolü 100 milyon dolardan fazla kaybetti. Raporlara göre, BadgerDAO’nun Cloudflare API anahtarının güvenliği ihlal edildi.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap