1. Ana Sayfa
 2. Kripto Para
 3. Kripto Para Birimi Görünümü 2022 – TokenPost

Kripto Para Birimi Görünümü 2022 – TokenPost

guncel coin haberleri

Bugün Popüler Konu 17:00 18 18

2022 için kripto para birimi görünümümüze hoş geldiniz. Bu, bir dizi makalede kripto para birimi dünyasının kapsamlı bir incelemesini sağlar. Kripto para incelememizin ilk bölümünde, 2022’de kripto para piyasasını etkileyebilecek faktörler hakkında bazı önerilerde bulunduk ve kripto para birimleri için baskının ardındaki bazı önemli gerçekleri sunduk.

Kripto para birimleri ve ilgili ürünler dönüşümsel bir pazardır. Bir zamanlar çok niş bir pazar olan şey önemli ölçüde büyüdü: kripto para piyasası değerlemeleri yalnızca geçen yıl %210 arttı. Kötü şöhretli bu değişken piyasada, 2022, bireysel kripto para birimlerinin değerini ve ayrıca belirli kripto para birimi ürünlerine yönelik genel piyasa talebini etkileyebilecek bir dizi olay görecek gibi görünüyor.

 • Kripto para birimlerinin kullanımı ve değerlemesi, en azından başlangıçta, 2022’de Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong ve Avrupa Birliği dahil olmak üzere farklı yargı bölgelerinde yeni düzenlemelerin getirilmesinden etkilenebilir.
 • Küresel faiz oranlarındaki değişiklikler, özellikle Federal Rezerv’in zamları, yatırımcıların genel risk toleransını değiştirebilir ve kripto para birimlerini daha düşük risk toleransına sahip yatırımcılar için daha az çekici hale getirebilir.
 • 2022’de merkez bankası dijital para birimlerinin piyasaya sürülmesi, kripto para birimlerinde daha fazla oynaklığa yol açabilir.

Neden şimdi kripto para birimi?

Kripto para birimleri, meşru bir alternatif varlık sınıfı olarak çekiş kazanıyor. 29 Aralık 2021 itibariyle, kripto para piyasasının büyüklüğü 29 Aralık 2013’teki 10.2 milyar dolardan 2.25 trilyon dolara yükseldi. 8 yıllık bir süre boyunca, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri %22.000’den fazla büyüdü. 2021’de Wall Street nihayet kripto para birimlerini tam teşekküllü bir yatırım varlığı olarak benimsedi ve JPMorgan Chase, müşterilerinin altı kripto para birimi fonuna erişmesine izin verdi ve Mayıs 2021’de Goldman Sachs yeni bir bitcoin tabanlı finansal ürün piyasaya sürdü. İkincisinin teslim edilemeyen vadeli işlemleri, müşterilerin kripto para birimi fiyatlarındaki değişikliklere bahse girmesine ve fiat para birimi ödemeleri almasına olanak tanır.

Kripto para birimlerinin fiyatını ne etkiler?

2022’de kripto para birimleri ve ilgili ürünlerin fiyatlarını etkileyecek çeşitli faktörler var. Bu faktörler şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

 • Yeni ürünlerin mevcudiyeti
 • Bir ödeme aracı olarak benimsemeyi artırma/azaltma
 • Ünlü Yatırımcılardan Açıklamalar
 • Hükümetler ve/veya merkez bankaları tarafından bu ürünlere verdikleri destekle ilgili açıklamalar
 • Diğer yatırım ürünlerinin değerindeki değişiklikler
 • hacker saldırısı
 • jeopolitik olay

Kripto para piyasasını yönlendiren faktörler her zaman net değildir. Oynaklık, birden fazla ilişkili faktörün ve gerçek dünya durumlarının aniden duyarlılığı etkileyebilecek bir kombinasyonuna atfedilebilir. Kripto para birimlerinin fiyatları, kripto para dünyasındaki olaylar nedeniyle değişebilir. Kripto para birimleri, giderek daha fazla insan ürüne veya para birimine sahip olmak istediğinde, bir kripto para birimi ürününün veya kripto para biriminin daha değerli hale geldiği ağ etkilerine dayanır. Bu nedenle, her bir ek Bitcoin benimseyenle birlikte, Bitcoin, sahibi olan herkes için daha değerli hale gelir. Bunun nedeni, fiat para birimlerinin aksine sınırlı bir arz olmasıdır. Ve kripto para birimleri meşru bir yatırım ürünü olarak olgunlaştıkça, yeni listelerin piyasaya sürülmesi, varlığa halihazırda maruz kalan yatırımcıların yanı sıra, Nisan 2021’de olduğu gibi, kaçırmak istemeyen yeni yatırımcılardan gelen talebi daha da teşvik edebilir. kripto para piyasası, muhtemelen bir Coinbase listeleme beklentisiyle, Deneyimli sağlıklı bir büyüme gördü.

Kripto Para Birimi Görünümü 2022

Kripto para birimi fiyatlarının önemli bir sürücüsü, ürün bulunabilirliğidir. Yatırımcılar, türevler gibi çeşitli yollarla ürüne maruz kalabilirlerse, bu, yatırımcıların portföylerindeki genel risk seviyesini daha iyi dengelemelerine yardımcı olabilir ve bu da uzun vadede kripto para birimi değerlemeleri üzerinde etkileri olabilir. Bu, yatırımcıların yeni ETF’ler, ETF’ler veya kripto merkezli endeksler gibi kripto para birimlerine maruz kalmak için ne kadar çok ürün kullanabilirlerse, bu varlıkların fiyatlarının uzun vadede o kadar fazla artacağı anlamına gelir.

Bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesi, kripto para biriminin değerini etkileyecektir. ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın bazı ürünleri için mem kripto para birimi Dogecoin’i kabul etmesi, ABD sinema blok zinciri AMC’nin bitcoin ve diğer kripto para birimlerini eklemesi gibi bazı küresel şirketler artık kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Paypal gibi kripto para birimleri. Kripto para birimlerinin günlük işlemler için bir ödeme aracı olarak giderek daha fazla benimsenmesi, kripto para birimlerine yönelik genel talebin artacağı ve bu da kripto para biriminin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, kripto para ödemelerinin kabulünü iptal etme veya askıya alma kararı, kripto para birimlerinin değerini olumsuz etkileyebilir. Örneğin Tesla, çevresel kaygılara dayalı olarak bitcoin ödemelerini askıya aldığında, kripto para biriminin fiyatı olumsuz etkilendi. Ulusal düzeyde kripto para birimlerinin kabulü veya reddi, gelecekte belirli kripto para birimlerinin değerlemesini de etkileyebilir. Bitcoin’in yasallaştırılmasının ardından tüm gözler Orta Amerika ülkesi El Salvador’un ekonomik performansında olacak. Halkı tarafından kolayca kabul edilirse ve yerel işletmeler üzerinde olumsuz bir ekonomik etkisi yoksa, kripto para birimlerinin küresel olarak güçlenmesine yol açabilir.

Elon Musk gibi önde gelen ünlülerin açıklamaları, genellikle geçici olmasına ve varlık fiyatının başlangıç ​​değerine dönmesine rağmen, kripto para birimlerinin fiyatını etkileyebilir.

Kripto Para Birimi Görünümü 2022

Hükümetler ve merkez bankaları tarafından yapılan açıklamalar da kripto para birimlerinin değerini etkileyebilir. Bitcoin teknik incelemesine göre, ilk kripto para birimi, kullanıcıların “bir finans kurumundan geçmeden” ödeme yapmalarına izin vermek için tasarlandı. Hükümetlerin ve merkez bankalarının kripto para birimleri hakkında bazı endişeleri var ve yerel ve küresel piyasalar üzerindeki etkiyi kontrol etmek için bir araç olarak düzenlemeye bakıyorlar. Çin gibi bazı ülkeler kapsamlı bir yasak uygulamaya çalışabilirken, Amerika Birleşik Devletleri gibi diğerleri kripto para birimlerinin artan önemini kabul etti ve herhangi bir yatırım aracında olduğu gibi bunları düzenlemeye çalışıyor. Deneyimler, kripto para birimleri üzerindeki yasakların ve düzenlemelerin bu varlıkların fiyatlarını etkileyebileceğini ve gelecekte benzer bir etkiye sahip olabileceğini göstermiştir. Devlet katılımının genellikle piyasaya zararlı olduğu düşünülse de, örneğin Çin son zamanlarda kripto para madenciliğini yasakladı ve İran, elektrik kesintilerini önlemek için yüksek güç tüketimi dönemlerinde faaliyeti geçici olarak yasakladı, yatırımcıları korumaya yönelik düzenleme potansiyeli de olumlu bir etkiye sahip olabilir. piyasada.

Diğer varlık sınıflarının değerindeki değişiklikler. Kripto para birimleri bir varlık sınıfı portföyünün parçasıdır; talep, fiyat ve oynaklık düzeylerini etkileyen diğer varlık sınıflarıyla ilişkilendirilebilir. Finansal piyasalar, yeni covid-19 virüsünün neden olduğu hisse fiyatlarındaki genel düşüş gibi dış şoklardan etkilendiğinde veya China Evergrande gibi sektör lideri bir şirket ciddi finansal sıkıntı yaşadığında, kripto para piyasası da en azından bazıları için olabilir. değil Küresel yatırımcılar genel piyasa riskini yeniden değerlendirip portföylerini yeniden dengeledikçe, kesinlik derecesi düşer.

Kripto para birimlerini ve kripto para birimi ürünlerini tutmak, yatırımcıları alışılmadık bir riske maruz bırakır: hackleme. Cryptocurrency ürünlerinin sahipleri daha önce birçok kez bilgisayar korsanları tarafından hedef alındı ​​ve alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen kötü aktörler onlara saldırmaya devam edebilir. Sonuç olarak, kripto para projeleri milyonlarca dolar kaybetti. Bir kripto para projesi kötü aktörler tarafından hedef alındığında, saldırıya uğrayan projenin yerel tokeninin fiyatı düşebilir. Saldırıya uğramış projelerin geliştiricileri, çalınan fonları telafi etmek ve riski azaltmak için çok çalışırken, projenin itibarı genellikle zarar görür. Kripto para endüstrisine yönelik devam eden saldırılar, itibarını etkileyebilir ve belirli bir kripto para birimi bir saldırıya maruz kalırsa, fiyatı dakikalar içinde düşebilir.

Kripto Para Birimi Görünümü 2022

Jeopolitik: Riskler gerçektir. 2021’de Çin’de kripto para birimi ürünlerine yönelik ani yasak ve Ocak 2022’nin başlarında Kazakistan’daki sivil kargaşada gördüğümüz gibi, kripto para madenciliği veya yaratma yeteneğini etkileyebilecek ve sahiplerine veya kripto para birimlerine ciddi yasal zarar verebilecek eylemler. ürün, kripto para biriminin değerini etkileyecektir.

Sonuç olarak, piyasayı yönlendirecek çok şey var; bu yılın ilk üçünü listeledik. Ancak, yatırımcıların bu seviyeye nasıl geldiğimiz de dahil olmak üzere dikkate alması gereken daha çok şey var. Kripto para piyasasını etkileyen büyük hareketlerin arkasındaki nedenler, tekrar olup olmayacağı ve 2022’de piyasayı hareket ettirmeyi umduğumuz diğer olası eylemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir sonraki bölümümüzü okuyun.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap