İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kodak Bank of India, WazirX ile işbirliği yapıyor: rapor-Haberler

Kodak Bank of India, WazirX ile işbirliği yapıyor: rapor-Haberler

Kodak Bank of India, WazirX ile işbirliği yapıyor: rapor-Haberler

Economic Times’a göre, Hindistan’ın üçüncü büyük özel bankası olan Kotak Bank, yerel kripto para borsası WazirX ile ortaklık kurdu. İşleme aşina olan kaynaklara göre, Mumbai merkezli kripto para borsası Kotak’ta bir hesap açtı, “hesap borsada işlem gören yatırımcılardan para toplamak ve ödeme yapmak için kullanılabilir.” Ancak, banka KYC prosedürlerini test ettiği için hizmet henüz başlatılmadı.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

Kotak’tan önce WazirX’in ICICI Bank’ta bir banka hesabı vardı. Daha sonra, ICICI, ödeme ağ geçidi operatörlerine kripto para birimi ile ilgili faaliyetlerde bulunan tüccarları kapatmalarını söyledikten sonra, borsa ödeme hizmeti şirketi MobiKwik’e devredildi.

Hindistan kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenleyecek: rapor

Bu yılın Haziran ayında, Hindistan finans düzenleyicisi Federal İcra Dairesi (ED), WazirX’i döviz düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı. Düzenleyici, soruşturmanın yaklaşık 382 milyon ABD Doları değerindeki işlemleri kapsadığını iddia etti.

ED ayrıca, yaklaşık 7,7 milyon dolar değerindeki kara para aklama suçlarından elde edilen gelirin borsa aracılığıyla kripto para birimine dönüştürüldüğü için soruşturmanın Binance’i de içerdiğini belirtti. Binance, WizerX’i Kasım 2019 gibi erken bir tarihte satın aldı. İşlem tutarı açıklanmasa da kaynak, işlem tutarının 5-10 milyon ABD doları kadar yüksek olabileceğini söyledi.

Nasdaq, Londra Menkul Kıymetler Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla finans piyasasına doğrudan EXANTE hesabınızdan erişin.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, ilgili departmanlara aktif olarak rapor verebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap