1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Kamu şirketlerinin Bitcoin’e yaptığı yatırım 2021’de artıyor

Kamu şirketlerinin Bitcoin’e yaptığı yatırım 2021’de artıyor

guncel coin haberleri

Kripto para analisti Willy Woo, Twitter üzerinden, borsada işlem gören şirketler tarafından tutulan bitcoin sayısının, spot ETF’lerin elindeki bitcoin sayısına kıyasla önemli ölçüde arttığını bildirdi.

Bugün “büyük miktarda BTC’ye sahip olan borsaya kote şirketlerin, halka açık borsada BTC’ye maruz kalmanın bir yolu olarak spot ETF’lerden pazar payı elde ettiğini” özellikle belirtti.

Açıkçası bu, MicroStrategy’nin geçen yıl 3-4 Şubat 2021’de düzenlediği “Enterprise Bitcoin” konferansından bu yana özellikle fark edilir hale geldi. Web seminerinin amacı, Bitcoin’i operasyonlarına ve rezervlerine entegre etmek isteyen şirketlerin yasal değerlendirmelerini açıklamaktır.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri hakkında bilgi edinmek için Telegram kanalımıza abone olun.

MicroStrategy’nin sahibi Michael Saylor’dur ve önde gelen bir iş zekası şirketidir.Hepimizin bildiği gibi, yaklaşık 6 milyar dolarlık kripto para varlığı ile özellikle BTC’de yükselişte.

Daha fazla değil, geçen yıl 30 Aralık’ta Saylor’un şirketi 94 milyon dolara 1914 bitcoin daha satın aldı. Ağustos 2020’de ilk BTC alımından bu yana şirket, 2,1 milyar dolardan fazla kar elde etti.

BitcoinTreasuries verilerine göre MicroStrategy, yaklaşık 5,8 milyar ABD Doları değerinde 124.391 BTC ile en büyük kurumsal yatırımcı ve ikinci sırada yaklaşık 2 milyar ABD Doları değerinde yaklaşık 43.200 BTC ile Tesla yer alıyor.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap