İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. JPMorgan analisti BTCMANAGER, 2022’nin blockchain köprüsü yılı olacağını söylüyor

JPMorgan analisti BTCMANAGER, 2022’nin blockchain köprüsü yılı olacağını söylüyor

guncel coin haberleri

JPMorgan tarafından yapılan analiz, 2022 yılına kadar blockchain köprülerinin tokenizasyonunda ve finansal ekonomide büyük bir artış öngörüyor.

2022 ve NFT’lerin kripto endüstrisinde kripto ve kripto dışı endüstrileri birbirine bağlayarak nasıl büyük bir trend yakalayabileceğini görüyoruz. Ancak şu anda insanlar Metaverse ve Web3’ün 2022 ve 2023’ün geleceği olduğunu düşünüyor.

Büyük ödeme bankası JPMorgan analistleri tarafından yapılan yeni bir analize göre, kripto para birimi ve blok zinciri endüstrisi finansal ekonominin tokenizasyonuna doğru ilerleyecek ve Ethereum hakimiyetini kaybedecek.

Analistin raporu, Bitcoin’e kıyasla Ethereum blok zinciri ağı için birçok kullanım durumu olduğunu belirtiyor.

“(ETH) kullanım durumu, Bitcoin ile gördüklerimizden çok daha önemli.”

Ancak diğer yandan Solana, Cardano, Polkadot gibi birkaç daha iyi kripto para blok zinciri ağı var. Bunlar daha iyi olabilir. Bu tür bir blok zinciri ağının varlığı, Ethereum’un bu kripto para birimi pazarındaki hakimiyetini çalacaktır.

Diğer analistler, Bitcoin’in birçok faktörde altından daha iyi performans gösterdiği için gelecekte en iyi değer deposu konumunu işgal edeceğini iddia ediyor.

“Altına göre, Bitcoin’i en az veya daha fazla dayanıklı, taşınabilir, değiştirilebilir, görünür, kıt, doğrulanabilir ve sansürsüz görüyoruz. Ancak Bitcoin bir değer deposu olarak tarihinde altına ulaşmadı”

Finansal ve Ekonomik Tokenizasyon

JPMorgan’daki analistler, finansal varlıkların tokenizasyonunun henüz emekleme aşamasında olduğuna, ancak olumlu faktörleri nedeniyle bu varlıkların yakında daha iyi bir artış ve kabul göreceğine dikkat çekti.

Kredi, hisse senetleri, bazı gayrimenkuller ve özel sermaye de dahil olmak üzere ticaret dışı yatırımların devasa tokenizasyonunu göreceğimizi tahmin ediyorlar.

Analistler, çoğu geleneksel kripto para birimi hizmetinin hizmetlerini merkezileştirilmiş hizmetler olarak sunduğuna dikkat çekiyor, ancak gerçekte düzenleyici çerçeve ve kısıtlamalar kapsamında geleneksel ve merkezileştirilmiş hizmetlerin sınırlamaları nedeniyle merkezi olmayan finansal sistemi daha iyi destekliyorlar. Bunlar, DeFi endüstrisinin 2021’de daha da hızlı büyüyeceğini gösteriyor.

Ayrıca okuyun: Terra kurucuları UST’ye daha fazla kullanım örneği getirmeyi planlıyor

Bilgi kaynağı: 0x bilgileriyle BITCOINIK’ten derlenmiştir.Telif hakkı yazarı Jitender’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap