1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Japonya, milletvekillerinin CBDC planını hızlandırma talebine yanıt verdi

Japonya, milletvekillerinin CBDC planını hızlandırma talebine yanıt verdi

guncel coin haberleri

  • Japon yasa koyucular artan baskıyla karşı karşıya kalırken, CBDC hızlanmayı planlıyor
  • Çin’in CBDC planı, Japonya dahil birçok ülkeyi prosedürleri hızlandırmaya teşvik etti.
  • Japonya Merkez Bankası, dijital yeni test ettiği için henüz anında yürürlüğe girecek bir CBDC taahhüt etmedi.

Japon milletvekilleri, ulusal para otoritesini gelişmiş nakit yetiştirme çabalarını artırmaya çağırdı. Son zamanlarda çoğu ülkenin kendi bilgisayarlı yasalarını geliştirme eğiliminde olduğunu belirtmekte fayda var.

Burada Japonya, dijital para birimleri için önemli bir ülke haline gelmelidir. Ancak, bilgisayarlı yasalardaki gelişmeler açısından Çin’e kaybetmemeyi tercih ediyor.

– reklamını yap-

Raporlara göre, Çin’in CBDC oluşturma, test etme ve dağıtma girişimi Japonya dahil birçok ülkenin dikkatini çekti. Çin’in tatbikatı, küresel döviz talebinin olası bir testi olarak görülüyor.

Muhalefeti yenmek için Japon hükümeti, merkez bankasına dijital para birimi sağlamanın yasal ve profesyonel kısmını araştırmak için personelini genişletti. Bununla birlikte, dünyadaki çoğu ulusal banka gibi, Japonya Merkez Bankası da metodolojisinde temkinli olmuştur. Çok uzun zaman önce değil.

Kamu güvenliği

Her halükarda, siyasi gerilimler arttıkça, ilgili ve istikrarlı yöntemlerine belirli bir mesafe koyması gerekebilir. Takayuki Kobayashi, döviz güvenliğini yöneten bir papazdır.Başbakan Fumio Kishida’nın organizasyonunda yapılan başka bir çalışmadır.Aynı sorundan da bahsedildi.

Japonya’nın her an bilgisayarlı yen sağlamaya hazır olması için hızlanması gerektiğini de sözlerine ekledi. Her şey düşünüldüğünde, bu bir Japon hükümet yetkilisinin muhalefetin önünde durmanın önemini ilk anlayışı değil.

Son zamanlarda, SBI CEO’su Yoshitaka Kitao da Çin, CBDC ve Japonya hakkındaki gerçek düşüncelerini dile getirdi.Kitao, Çin’in CBDC alanında en gelişmiş ülke olduğunu söyledi [technology], Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ilgili önlemleri alır.

Ayrıca, CBDC’nin kamu parasına dönüşümünü hızlandırdığında bu durumun hızla değişebileceği konusunda uyardı. Japonya Merkez Bankası kendi gelişmiş yen modelini deniyor olsa da, CBDC planlamasına dikkat etmiyor. Her halükarda Kitao, kripto para birimi ve bilgisayarlı kaynakların gelecekte daha fazla gelişmeyle karşılaşacağını kabul ediyor.

CBDC beklentileri artırıyor

Aslında şu an itibariyle ülkedeki tüm bankalar CBDC gibi en gelişmiş alanlarda çalışamıyor. Buna rağmen, SBI ön planda Ripple ile araştırıyor ve geliştiriyor.

Aslında Çin’in renminbisinin değer kazanması doların hakimiyetinin bir testi olduğundan, Japonya’nın sonraki aşamaları finansal gücüne ayak uydurmak için kritik öneme sahip.

Kishida yakınlarındaki bir yardımcının dediği gibi, Japonya ABD dolarının para birimi statüsüne zarar verme çabalarına karşı koymak için ABD ile yakın çalışmalıdır. Raporlara göre, Japonya Merkez Bankası, bilgisayarlı yen tedarikinin hızlı ilerlemesini sağlamak için bir parasal hizmet departmanı düzenliyor.

Ayrıca okuyun: BAE, Orta Doğu’daki ilk NFT damgasını çıkardı

Japonya Merkez Bankası, Çin’in düzenlemelerinin Japonya’nın CBDC analizinin zamanını doğrudan etkilemeyeceğine inanıyor. Bu özel durumda, Japonya Merkez Bankası’nın eski yönetim kurulu üyesi Takahide Kiuchi, şunları temin etti:

Bu, Japonya’nın ve kripto para birimlerinin gelişimi konusundaki endişelerini Çin’e aktaran ve bilgisayarlı renminbi gönderen birçok farklı ülkenin beceri ve dayanıklılığının bir testidir. Son derece acımasız para alanında, canavarların ana destekçileri avantajlardan yararlanacak.

Japonya Merkez Bankası Ekim ayında yaptığı açıklamada, bunun, ne kadar hazır malzeme kullanılırsa kullanılsın bir Japon CBDC göndermenin ve diğer mevcut taksitli ödeme araçlarıyla dikey tutarlılığı sağlamak için mevcut yenilikleri kullanmanın ihtiyatlı olacağı anlamına geldiğini belirtti.

Reuters ile konuşan Başbakan Fumio Kishida’nın organizasyonundan bir kaynak, Tokyo’nun ABD dolarının para birimi statüsüne zarar veren herhangi bir davranışla başa çıkmak için ABD ile yakın çalışacağını söyledi.

Japonya Merkez Bankası’nın eski yönetim kurulu üyesi ve mevcut Nomura Araştırma Enstitüsü’nün iş analisti Kihide Kiuchi de Reuters’e verdiği demeçte, Çin’in bir CBDC gönderdiğini ve Avrupa Merkez Bankası’nın ilgili önlemleri aldığını varsayarsak, bunun Japonya üzerinde büyük bir etkisi olacağını ve banka üzerinde baskı oluşturacağını söyledi. Japonya Bankası.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Steve Anderrson’a aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap