1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Japon yetkililer, Çinli yatırımcıları içeren 237 milyon dolarlık bir emlak kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

Japon yetkililer, Çinli yatırımcıları içeren 237 milyon dolarlık bir emlak kripto para dolandırıcılığını ortaya çıkardı

guncel coin haberleri

Tokyo yetkilileri, dijital para birimlerini içeren 237 milyon ABD Doları değerinde emlakla ilgili bir dolandırıcılık duyurdu. İddiaya göre plan, Tokyo yerel vergi dairesi tarafından Taito’daki bir şirketin vergilendirme geçmişinin denetimi sırasında keşfedildi. Ajans, şirketin yıllık 10 milyon yen satış bildirmesine rağmen, şirketin nakit akışının çok daha büyük olduğunu tespit etti. Buna ek olarak, üç yıldan fazla bir süredir üç Çinli vatandaş, Japon yeni karşılığında Tokyo’daki şüpheli şirkete 27 milyar yen kripto para gönderdi. Bunun yerine, güç durumdaki şirket, yen’in bir kısmını kasasında komisyon olarak tutmayı seçti.

İlgili Çin vatandaşı üçüncü bir taraf adına hareket ediyor. Japon gayrimenkullerinde hisse satın almak isteyen zengin Çinli yatırımcılardan renminbi topladılar. Bu olay, Çin Halk Bankası’nın kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri neden yasakladığını kanıtladı.

Asya finans düzenleyicisi tarafından yayınlanan gelişme durumuyla ilgili daha önceki bir gönderide şunlar yazıyordu:

“Tokyo, üç Çinlinin kripto para (yaklaşık 230 milyon ABD Doları) yoluyla gayrimenkul satın almak için Japonya’ya transfer olduğunu keşfetti. Bir vergi uzmanı, Tokyo’nun şüpheli kripto para transferleriyle mücadele etmek için Çin ile işbirliği yapması gerektiğini belirtti.”

Bu, sektör genelinde giderek artan sayıda kripto para dolandırıcılığının sonuncusu. Kripto para biriminin yasadışı kullanımı, artan denetim ve sansür çağrılarına yol açtı.

Resim kaynağı: Pixabay

Bilgi kaynağı: KRYPTOMONEY’den 0x bilgisinden derlenmiştir.Telif hakkı yazarına aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın; yasadışı veya suç teşkil eden faaliyetlere ilişkin ipuçları bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap