1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Janet Yellen, CBDC’nin fikir birliğine varması gerektiğine inanıyor

Janet Yellen, CBDC’nin fikir birliğine varması gerektiğine inanıyor

guncel coin haberleri

  • CBDC’nin ihracı, ABD makamlarından geniş bir fikir birliği gerektiriyor
  • ABD Federal Rezervi şu anda ABD’nin ABD dolarının elektronik bir versiyonuna ihtiyacı olup olmadığını analiz ediyor ve araştırıyor.
  • Janet Yellen, ABD’nin net sonuçlara varmadan önce daha fazla araştırma yapması gerektiğine inanıyor.

CBDC veya merkez bankası dijital para birimi birçok ülkede inceleme altında. Küresel koşullara dayanarak, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen (Janet Yellen), potansiyel dijital dolar hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Ancak bu aşamada yargılama hakkında herhangi bir sonuca varmak istemediği görülmektedir. Perşembe günü, ABD Hazine Sekreteri, Federal Rezerv’in (FED) ABD dolarının kendi dijital versiyonunu çıkarması gerekip gerekmediği konusunda henüz bir görüş oluşturmadığını belirtti. Bununla birlikte, dijital dolar çıkarma hareketinin Kongre, ABD Merkez Bankası ve Beyaz Saray arasında geniş bir fikir birliği gerektirdiğini de vurguladı.

CBDC gereksinimlerinin Fed incelemesi

Bazı raporlardan sonra, Janet Yellen dijital dolar konusunda tereddüt etti. Raporlara göre, ABD Federal Rezervi şu anda ülkenin ABD dolarının elektronik versiyonuna ihtiyacı olup olmadığını analiz ediyor ve araştırıyor. Ayrıca merkez bankası, dijital doların ekonomisine faydalı olup olmadığını da araştırdı.

– reklamını yap-

Yellen’a göre, CBDC’nin artılarını ve eksilerini gördü. Yellen, CBDC’yi uygulamakta tereddüt etse de, ABD’nin net sonuçlara varmadan önce daha fazla araştırma yapması gerektiğine inanıyor. Aynı zamanda, Hazine Sekreteri ayrıca CBDC’nin ana akım bankacılık sektörü üzerindeki etkisi de dahil olmak üzere avantajlarının daha fazla araştırılması gerektiğini vurguladı.

Fed valisi acil dijital dolar verilmesi çağrısında bulundu

ABD Hazine Bakanı tereddüt etse de, Fed Başkanı Lyle Brainard bir CBDC kurmanın aciliyeti çağrısında bulundu. Buna karşılık, Brainard, Başkan Joe Biden tarafından ABD Merkez Bankası başkan yardımcısı olarak seçildi.

Brainard’ın aciliyetini göz önünde bulunduran Yellen, Çin dahil diğer ülkeler CBDC’lerini oluştururken kimsenin olmadığını anlayamadığını söyledi. Yellen’ın merkez bankası dijital para birimlerinin çıkarılmasındaki herhangi bir aciliyetin ilk kez rekabet etmek olduğuna inandığını belirtmekte fayda var.

Dijital doların fikir birliğine ihtiyacı var

Janet Yellen’a göre, daha fazla önlem alınmadan önce bir fikir birliğine çok ihtiyaç var. Ayrıca Federal Rezerv’in bu konuda araştırma yürüttüğünü ve araştırmanın yakında hazır olacağını belirtmekte fayda var. Yetkililer, ilerlemek için çeşitli kurumlar arasında geniş bir fikir birliğine ihtiyaç olduğunun farkındalar.

Yellen, bu tür kararların önemli olduğuna ve fikir birliği gerektirdiğine inanıyor. Bu argümanın nedeni, CBDC’nin bazı faydalarının yanı sıra bazı anlamlı maliyetleri olmasıdır. Bu durumda Fed Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının CBDC kalkınma planını uygulamak için acele etmesine gerek olmadığını vurguladı.

Bilgi kaynağı: THECOINREPUBLIC’ten derlenen 0x bilgi.Telif hakkı yazar Ahtesham Anis’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir, piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal yönetim tavsiyesi değildir. Lütfen rasyonel ve ciddiyetle yatırım yapın, risk önleme bilincini artırın, yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlerle ilgili herhangi bir ipucunuz varsa, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap