1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Jack Dorsey, Bitcoin Geliştiricileri için Yasal Koruma Fonu Oluşturuyor

Jack Dorsey, Bitcoin Geliştiricileri için Yasal Koruma Fonu Oluşturuyor

guncel coin haberleri


Bugünün Sıcakları 12:56 143 143

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, bitcoin geliştiricilerini yasal tacizden korumayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir vakıf kurulduğunu duyurdu. Fonun ilk davası, Tulip Trading Limited adına Bitcoin geliştiricisi Craig Wright’a dava açan hukuk firması ONTIER LLP’nin davası olacak.

Dorsey, “özellikle yasal baskıya karşı savunmasız” olan açık bir geliştiriciler topluluğunu savunmaya karar verdiğini söyledi:

“Kar amacı gütmeyen fon, resmi ve koordineli bir yaklaşımı temsil ediyor. Amacı, bitcoin ile ilgili tüm projelerin geliştiricilerini korumaktır.”

Dorsey, Bitcoin Legal Defence Fund’ın, geliştiricilere Bitcoin çalışmalarıyla ilgili konularda yardımcı olmayı ve potansiyel olarak onları Bitcoin çalışmalarından uzaklaştırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunu vurguladı. Vakıf, avukatlar sağlayacak, savunma stratejileri geliştirecek ve yasal ücretler ödeyecek.

En son kripto para birimi ve blok zinciri haberleri için Telegram kanalımıza abone olun.

Vakıf ilk etapta gönüllüler ve avukatlar tarafından desteklenecek ve kaynak tahsisinden vakıf yönetim kurulu sorumlu olacak. Kurul, Dorsey’e ek olarak, Chaincode Labs kurucu ortağı Alex Morcos ve bilim adamı Martin White’ı içeriyor. Fon şimdiye kadar dış finansman sağlamadı, ancak gerekirse daha sonraki bir tarihte bunu yapabilir.

Londra Yüksek Mahkemesi daha önce ONTIER LLP’nin ana yararlanıcısı Dr Craig Wright olan bir Seyşeller şirketi olan Tulip Trading Limited (TTL) adına 16 bitcoin geliştiricisi için yasal işlem başlatmasına izin verdi. Wright ayrıca Bitcoin teknik incelemesinin yazarı olduğunu iddia etti ve telif hakkı ihlali nedeniyle sağlanan web sitesinden kaldırılmasını istedi.

Bilgi kaynağı: IHODL’den 0x bilgisi ile derlenmiştir.Telif hakkı yazarı ihodl.com’a aittir, izinsiz çoğaltılamaz.

Hatırlatma: Yatırım risklidir ve piyasaya girerken dikkatli olmanız gerekir.Bu bilgiler yatırım ve finansal tavsiye niteliğinde değildir. Lütfen rasyonel ve etkin bir şekilde yatırım yapın, risk önleme konusundaki farkındalığınızı artırın; yasa dışı veya suç teşkil eden faaliyetlere dair herhangi bir ipucu bulursanız, aktif olarak ilgili departmanlara bildirebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap