1. Ana Sayfa
  2. Bankalar
  3. İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Saatleri

EFT işlemleri yalnız EFT saatleri içinde karşı hesaba ulaşır. Bu yazımızda İş Bankası EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


 

İş Bankası EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – İş Bankası EFT Saati Bitişi: 17:00


 

İş Bankası Swift Kodu :ISBKTRIS – İş Bankası EFT Kodu :0064


 

Yukarıdaki EFT saatleri hafta içi geçerlidir. EFT saatleri içerisinde yapacağınız para transferleri kısa sürede göndereceğiniz hesaba ulaşacaktır. EFT saatini geçirmeniz durumunda bir sonraki mesai gününün EFT saatine kadar beklemek zorunda kalırsınız.

Diğer bankalarında EFT saatlerini öğrenmek isterseniz, EFT Saatleri isimli makalemize göz atabilirsiniz. Yazıda tüm bankaların EFT saatleri hakkında bilgi verilmektedir.

İş Bankası EFT Saati Kaça Kadar?

EFT gönderimleri günün belirli saatlerinde mümkündür. İş Bankasının EFT saati ise hafta içi 17:00’ye kadardır. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri EFT saatinin başlangıcına kadar bekletilir. Özellikle cuma günü EFT saatini geçirmeniz durumunda, pazartesi gününe kadar gönderdiğiniz para karşı hesaba ulaşmaz. Acil para transferlerinde EFT saatlerine dikkat etmek de fayda var.

İş Bankası EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Haftanın her günü ve günün her saati EFT işlemlerini başlatabilirsiniz ancak EFT saati dışında başlattığınız EFT işlemleri, EFT saati başlayana kadar bekletilir. İş Bankasının EFT saati başlangıcı 09:00’dur. Bu saatten sonra yapılacak para transferleri kısa süre içinde karşı hesaba ulaşır.

Hatırlatma; EFT işlemleri farklı bankalar arası para transferine denir. Aynı bankanın farklı şubesine veya aynı bankada farklı bir hesaba para gönderimi yapacaksanız, bu işleme havale denir. Havale işlemleri günün her saati anında gerçekleşir. EFT işlemlerinden bankalar ücret kesintisi yapar ancak havale işlemleri için bankaların büyük çoğunluğu herhangi bir ücret kesintisi uygulamaz.

İş Bankası EFT Saatleri
İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT Limiti

İş bankası EFT limiti için bankanın internet sitesinde herhangi bir bilgi verilmemiştir. En doğru sonuç için müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alınız.

İş Bankası EFT saatleri banka tarafından belirlenen işlem saatleri dâhilinde gerçekleşen para transferi işlemi saatleri EFT saatleri kaça kadar? hafta içi mesai günleri içinde her gün sabah saat 09:00 ile akşam 17:00 saatleri olarak belirtilmektedir. EFT saati dikkate alınarak yapılan para transferi işlemleri ile para aynı gün içerisinde karşı tarafın hesabına geçmektedir.

Banka müşterilerinin hem kendi hesapları arasında hem de farklı banka müşterilerinin hesapları arasında para transferi yapmalarına olanak sağlayan bu işlem kişilerce en çok kullanılan finansal işlemler arasında yer almaktadır. Banka EFT saatleri bittikten sonra gerçekleştirilen para transferi işlemleri sonucunda para bir sonraki gün karşı tarafın hesabına aktarılmaktadır.

EFT saati kaça kadar? Soruları sonucunda belirlenen EFT saatleri dışında bazı özel durumlarda bankanın yarım gün tatil olması gibi bir durumda para transferi işlemleri sabah 09:002da başlayıp saat 11:45’te sona ermektedir. Bu gibi durumlarda belirtilen saat aralıklarında gerçekleştirilen işlemler aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Böyle bir durumda aksi bir durumda para transferi işlemleri belirlenen saatler içerisinde yapılmazsa ilk mesai gününde işlem gerçekleşmektedir.

Türkiye İş Bankası A.Ş. Türkiye’de hizmet vermekte olan bireysek ve kurumsal bankacılık hizmetleri ile müşterilerine hizmet sunan en büyük özel banka olarak nitelendirilebilmektedir. Cumhuriyet döneminde kurulan Türkiye İş Bankası ilk ulusal banka özelliğine sahiptir.  Kurulduğu günden bu yana müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan banka ulaşmış olduğu kapasite nedeni ile en öncü bankalar arasında yer almaktadır.

Müşterilerine farklı banka ürünleri alanında hizmet sunan banka hem bireysel müşterileri hem de kurumsal müşterileri için çok sayıda banka ürünü ile müşterilerine gerekli finansal destek sağlama işini yüksek avantaj sağlayarak gerçekleştirmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap