1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. IoTeX’in MachineFi’si, makine öğrenimi ve DeFi’yi birleştirerek Nesnelerin İnterneti’ni demokratikleştirecek

IoTeX’in MachineFi’si, makine öğrenimi ve DeFi’yi birleştirerek Nesnelerin İnterneti’ni demokratikleştirecek

IoTeX'in MachineFi'si, makine öğrenimi ve DeFi'yi birleştirerek Nesnelerin İnterneti'ni demokratikleştirecek

IoTeX kısa süre önce, kurucu Dr. Raullen Chai’nin blok zinciri meraklılarının makine güdümlü verilerden, olaylardan ve görevlerden para kazanmalarına yardımcı olma hedefi doğrultusunda, merakla beklenen MachineFi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. MachineFi, sonunda Metaverse ve Web3’te trilyon dolarlık fırsatların kilidini açan makinelerin ve DeFi’nin yenilikçi bir birleşimidir.

IoTeX’in CEO’su ve kurucusu Dr. Raullen Chai, “Bugün birçok makine işbirliği yapmaya, üretmeye ve dağıtmaya başladı. Heterojen bir makine ağı oluşturmak için bilgi ve kaynakları birlikte tüketiyorlar.”

Dr. Chai, “Makine ağı, daha gelişmiş görevleri tamamlamak için diğer makine ağlarıyla iletişim kuruyor” diye ekledi. “Bu aslında ekonominin, makine ekonomisinin veya makine finansmanının yeni bir biçimi. Bu MachineFi. MachineFi, karşı karşıya olduğumuz makine ekonomisinin geleceğini yeniden şekillendirmek için burada.”

Nesnelerin İnterneti’ne genel bakış ve beklentiler

Yakın tarihli bir McKinsey raporu, 2030 yılına kadar Nesnelerin İnterneti’nin (IoT) küresel ekonomik değerde 12,6 trilyon dolara kadar çıkabileceğini gösteriyor. Techjury ayrıca, önümüzdeki on yılın başında, bu makine için para kazanmak için internete bağlı 125 milyardan fazla cihazın olacağını tahmin ediyor. Her iki pazar da inanılmaz rakamlara sahip olsa da, blockchain meraklılarının bu kavramların harika özelliklerinden faydalanmasına yardımcı olacak yeterli çözüm yok. Ancak Dr. Chai ve IoTex’teki ekibi bu ifadeyi değiştirmeye çalıştı. Nesnelerin İnterneti uzmanları, “Yapay zeka, blok zinciri, bulut bilişim, uç bilgi işlem, Nesnelerin İnterneti, 5G, bilgisayarla görme ve artırılmış/sanal gerçekliğin entegrasyonu, insan toplumunu bir sonraki dijital devrim dalgasına itecek” dedi.

MachineFi’nin özellikleri ve avantajları

MachineFi’nin temel amacı, geleneksel Nesnelerin İnterneti’ni ve makine dikeylerini MachineFi merkezi olmayan uygulamalara (Dapps) dönüştürmek ve milyonlarca kullanıcının milyarlarca akıllı cihaz aracılığıyla makine ekonomisine katılmasını sağlamaktır.

MachineFi, IoTeX ekibinin sürekli araştırma ve geliştirmesinin ve son üç yılda sağlam bir temel oluşturmasının sonucudur ve IoTeX blok zinciri ve kriptografi başkanı Dr. Fan Xinxin tarafından barındırılmaktadır.

Dr. Xinxin Fan, “MachineFi, makineleri birbirine bağlayarak küresel ölçekte gerçek zamanlı olarak bilgi ve kaynak alışverişi yapmalarına olanak tanıyor,” dedi.

“Fiziksel dünya ile sanal dünya arasındaki etkileşimi sürekli geliştirerek, Metaverse’in hayatımızın her yönünü değiştirmesi ve yeni nesil sistemleri tüm alanlarda bugün sadece hayal etmeye başladığımız şekillerde altüst etmesi ve yeniden şekillendirmesi bekleniyor” diyor Dr. Fan.

IoTex blok zincirinin geleceği

IoTeX, şu anda insanların %1’inin elinde olan küresel servet dengesini değiştirme yeteneğine sahip devrim niteliğinde bir blok zinciridir. IoTex’in amacı, büyük teknoloji şirketlerinin etik olmayan ve etik olmayan denetimine son vermektir.MachineFi aslında birleştirilebilirlik yoluyla statükoya meydan okuyarak öncü geliştiricilerin yaratıcılığını ve üretkenliğini bir araya getiriyor.

MachineFi, DeFi, SSI, DAO, NFT ve merkezi olmayan cihaz yönetimi gibi bir dizi blok zinciri tabanlı protokolden oluşur ve geliştiricilerin yenilikçi makine güdümlü uygulamalar oluşturmasını sağlar. MachineFi, geliştiricilerin sanal dünyada makine güdümlü Dapp’ler oluşturmaları için kapsamlı bir yapı taşı seti sağlar.

Dr. Chai, “MachineFi, ekipman sahipliği ve insanlar için hizmet vizyonunu gerçekleştirir. Makine ekonomisine katılarak, insanlar ekipmanlarını ve ilgili dijital varlıklarını küresel ölçekte tam olarak paraya çevirebilirler.”

MachineFi’nin arkasındaki ekip

Dr. Raullen Chai, merkezi olmayan bir Nesnelerin İnterneti ağı olan IoTeX’in CEO’su ve kurucu ortağıdır. Applied Cryptography Research Center (CACR), International Association for Cryptography Research (IACR) ve IEEE Communication Society üyesidir ve Uber’e kriptografi araştırma ve geliştirme başkanı olarak 2016 yılında katılmıştır. Google’a 2013 yılında kurucu mühendisi Google Cloud Load Balancer (GCLB) olarak katıldı ve şimdi saniyede 1 milyondan fazla sorgu hızında binlerce bulut hizmeti için hizmet sağlıyor. Raullen Chai doktorasını aldı. Waterloo Üniversitesi’nden mezun oldu ve kriptografi araştırmalarına, özellikle hafif kripto para birimlerinin tasarımı ve analizine ve Nesnelerin İnterneti için kimlik doğrulama protokollerine odaklanıyor.

Dr. Fan Xinxin, genel bilgi güvenliği ve kriptografi alanında 15 yıldan fazla araştırma ve endüstri deneyimine sahip bir araştırmacı, uygulayıcı ve girişimcidir. 15 bilgi güvenliği teknolojisi patent başvurusunun mucidi, en iyi dergilerde, konferanslarda ve seminerlerde 50’den fazla referans makalesi yayınlamıştır ve iş geliştirme ve ticarileştirme, proje geliştirme veya bilgi güvenliği ile ilgili teknolojilerde 5 yıldan fazla deneyime sahiptir.

MachineFi ve IoTex ekosistemindeki diğer projeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen – https://iotex.io adresini ziyaret edin.

Bilgi kaynağı: 0x News tarafından TECHBULLION’dan derlenmiştir, telif hakkı yazar Angela Scott-Briggs’e aittir ve izinsiz çoğaltılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap