İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. İnternet ve kripto para birimi, 2027 yılına kadar 1 milyar kullanıcı olacağını tahmin etmek için çizelgeleri kullanıyor

İnternet ve kripto para birimi, 2027 yılına kadar 1 milyar kullanıcı olacağını tahmin etmek için çizelgeleri kullanıyor

guncel coin haberleri

Kripto para birimi etkileyicisi Lark Davies, Twitter’da internet ve kripto para birimi benimseme oranlarını gösteren bir grafik yayınladı. İlgili çizgileri üst üste bindirerek, ikisinin ne zaman çekişmeye başladığını göz önünde bulundurarak, ikisi arasında yakın bir ilişki vardır.

Bu eğilim devam ederse, 2026/27 yılına kadar 1 milyar kripto para kullanıcısı olacağı tahmin ediliyor. Bu, yaklaşık 200 milyon kripto para birimi kullanıcısının mevcut tahmininden beş kat artış.

Kaynak: Twitter.com’da @TheCryptoLark

Kripto para birimleri internete bağlı olduğundan, önemli derecede pozitif korelasyon olduğunu varsaymak mantıklıdır. Ancak, Web3.0 yükselmeye başladığında, kripto para birimlerinin benimsenme oranı nasıl değişecek?

Kripto para biriminin benimsenmesi, internetin benimsenmesini yansıtıyor

2020’nin başlarında, zincir içi analist Willy Woo, kripto para biriminin benimsenmesinin İnternet’in benimsenmesiyle karşılaştırılabilir olduğu yorumunu yaptı. Bu bağlamda, işler yavaş başladı, ancak zamanla kripto para birimlerinin benimsenmesi patlayacak.

Woo, kripto para biriminin kitlesel olarak benimsenmesinin henüz gelmediğini ve halkın bunu görmediğini çünkü insan algısının bilgiyi doğrusal olarak işleme eğiliminde olduğunu söyledi.

“İnsanlık, olaylara doğrusal bir bakış açısıyla bakan bir tür insanlıktır. Dolayısıyla üstel büyümeyi gözlemlemede pek iyi değiliz, bu açıkça Bitcoin’in yaptığı şey.”

Kripto para kullanıcılarının sayısının mevcut tahminleri değişiklik göstermektedir. Davis bu rakamı 200 milyon olarak belirlemiş ve dünya nüfusunun yaklaşık %2,5’ini oluştursa da blockchain çözümleri şirketi Triple-A tarafından yapılan araştırmalar, kullanıcı sayısının 300 milyon olduğunu ve dünya nüfusunun yaklaşık %4’ünü oluşturduğunu gösteriyor.

Woo, kripto para biriminin neden geniş çapta benimsenmediği sorusuna ilişkin olarak, bu sorunun bir internet kullanıcısının 1994 yılında neden interneti kimsenin kullanmadığını sormasına eşdeğer olduğunu söyledi. Başka bir deyişle, evlat edinme gerçekleşiyor.

Web3.0 bu duruma nasıl uyum sağlar?

Web3.0, İnternet’in bir sonraki evrimi olarak selamlanıyor ve hala yapılacak çok şey var. Ancak, biraz belirsiz bir terim olarak, tam olarak nedir ve kripto para birimleri için neden önemlidir?

Risk sermayesi şirketi Fabric Ventures’ın bir Medium gönderisinde Web3.0, kullanıcıların ve makinelerin üçüncü bir taraf olmadan eşler arası bir ağ üzerinden etkileşim kurma yeteneği olarak tanımlanmaktadır.

“Sonuç: Bir sonraki ağ dalgası için şekillendirilebilir, insan merkezli ve gizliliği koruyan bir bilgi işlem yapısı.”

Kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin resimlere nasıl entegre edilebileceği konusunda, eşler arası terimi önemli bir hatırlatmadır.

Web3 başlarsa, mantıklı sonuç, İnternet ve blok zincirinin tamamen entegre olacağıdır. Bu nedenle, kripto para biriminin benimsenmesindeki üstel artış, Woo’nun beklentilerini bile aştı.

CryptoSlate bülteni

Kripto para, DeFi, NFT vb. alanlardaki en önemli günlük hikayeleri özetledi.

Kaynak bağlantısı

Harici

Bilgi kaynağı: NEWCONOMY’den 0x bilgi ile derlenmiştir, telif hakkı yazar newconomy’ye aittir, izinsiz yeniden basılamaz

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap